Yükselişine Devam Eden Cardano (ADA), Binance Coin’i (BNB) Geçti! – ADA Teknik Analizi

Yükselişine Devam Eden Cardano (ADA), Binance Coin’i (BNB) Geçti! – ADA Teknik Analizi

Analizler
Mayıs 31, 2021 tarafından kointas
52
Kripto para piyasasında Ethereum’un (ETH) en büyük rakiplerinden biri olan olarak bilinen Cardano (ADA), piyasa değeri açısından 52.92 milyar dolara ulaşarak Binance Coin’i (BNB) geçti. Geçtiğimiz hafta Proof of Stake tabanlı blockchain ağındaki cüzdan sayısı 1 milyona ulaşan Cardano (ADA), yatırımcılar arasında giderek yayılmaya devam ediyor. Bitcoin’deki (BTC) toparlanmayla birlikte diğer altcoinlerden farklı olarak daha
Yukselisine-Devam-Eden-Cardano-ADA-Binance-Coini-BNB-Gecti-–.jpeg

Kripto para piyasasında Ethereum’un (ETH) en büyük rakiplerinden biri olan olarak bilinen Cardano (ADA), piyasa değeri açısından 52.92 milyar dolara ulaşarak Binance Coin’i (BNB) geçti.

Geçtiğimiz hafta Proof of Stake tabanlı blockchain ağındaki cüzdan sayısı 1 milyona ulaşan Cardano (ADA), yatırımcılar arasında giderek yayılmaya devam ediyor. Bitcoin’deki (BTC) toparlanmayla birlikte diğer altcoinlerden farklı olarak daha güçlü bir şekilde toparlanma gösteren ADA, yayın saati itibariyle 1.66 dolar üzerinden alıcı buluyor.

ADA Düşüş Trendini Kırdı Ama…

Günlük grafik açısından 17 Mayıs’tan bu yana gelen düşüş trendini gösteren kırmızı trend çizgisini bugün itibariyle yukarı yönlü kıran ADA, 20 günlük hareketli ortalamada dirençle karşılaşıyor.

Cardano (ADA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Diğer altcoinlere göre ETH gibi gücünü göstererek MA100 seviyesi üzerinde kalmayı başaran ve MA50’yi kıran ADA, bu iki seviye olan 1.511 ve 1.714 dolar aralığında sıkışıyor. Günlük açıdan uzun vadeli alım yapmak isteyen yatırımcılar, bu kırılım sonrası 1.57 dolar civarına gerçekleşebilecek olası gerilemelerde alım yapabilirler. Ayrıca bu alım sonrası MA50 altındaki kapanışlar, stop işareti olarak değerlendirilebilir.

Yukarı yönlü hareketin devam etmesi ve 1.74 dolar üzerinde mum kapanışları gelmesiyle ADA’nın 1.91 – 1.96 dolar aralığındaki direnç aralığına doğru ilerlemeye başlayacağı düşünülüyor.

4 Saatlikte MA100 Engeli!

Günlük grafikte görülen kırılıma yakın bir açı olan 4 saatlik grafikte bakıldığında ADA’nın kırılım sonrası retestini yaptığı görülüyor.

Son 4 saatlik mum kapanışlarında doji mumları yaptığı görülen ADA’da “AYI – BOĞA” savaşının hat safhada olduğu düşünülüyor. Kırılımla birlikte MA20’yi üzerine çıkan ancak MA100 direncine takılan ADA, MA100 direncini kırmaya çalışıyor. ADA’da bu direncin kırılamaması durumunda 1.56 dolar civarına bir düşüş beklenirken kırılması halinde 2 dolara doğru bir yükseliş görülebilir.

Cardano (ADA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Şimdilik fibonacci düzeltmesindeki 1.665 dolar üzerinde kalmaya çalışan ADA, 1.70 dolar üzerinde kapanışlar yapmaya başlarsa zaten arkasında olan momentumu artırabilir. Böylece fiyatta FOMO etkisiyle hızlı bir yükseliş görülebilir.

Son olarak alım yönlü pozisyon almak isteyen yatırımcılar, fiyatın 1.56 dolar civarına düşmesini veya 1.70 dolar üzerinde iki mum kapanışını bekleyebilir. Bu noktada stop seviyesi olarak da alım yerine en yakın destek bölgesi altı seçilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment