Yine Musk, yine Dogecoin: Yüzde 20 fırladı!

Yine Musk, yine Dogecoin: Yüzde 20 fırladı!

Kripto Para Haberleri
Nisan 28, 2021 tarafından kointas
5
Elon Musk’ın favorisi olan internet esprisi kaynaklı kripto para Dogecoin (DOGE), yolculuğunda önemli bir tarihe sahip: Musk’ın TV programı Saturday Night Live’ı sunacağı gün. ABD’deki popüler TV şovunun 8 Mayıs tarihli bölümüne hazırlanan Musk, çarşamba günkü gönderisinde kendini “Dogefather” olarak tanımladı.. The DogefatherSNL May 8 — Elon Musk (@elonmusk) April 28, 2021 Musk, Dogecoin ile ilgili
Yine-Musk-yine-Dogecoin-Yuzde-20-firladi.jpg

Elon Musk’ın favorisi olan internet esprisi kaynaklı kripto para Dogecoin (DOGE), yolculuğunda önemli bir tarihe sahip: Musk’ın TV programı Saturday Night Live’ı sunacağı gün.

ABD’deki popüler TV şovunun 8 Mayıs tarihli bölümüne hazırlanan Musk, çarşamba günkü gönderisinde kendini “Dogefather” olarak tanımladı..

Musk, Dogecoin ile ilgili sık sık paylaşım yapmasıyla biliniyor. Tesla CEO’sunun sosyal medya gönderileri, DOGE ve Bitcoin (BTC) gibi kripto paraların fiyat yükselişini tetikliyor.

Benzer şekilde Musk’ın son gönderisi de DOGE/USD’nin yüzde 20 fırlamasıyla sonuçlandı.

Musk, daha önce şirketi SpaceX tarafından gönderilen bir sonraki roket ile Dogecoin’i “gerçekten uçurmayı” vadetmişti.

Dogecoin topluluğu, 20 Nisan’da ise kripto paranın fiyatındaki yükseliş beklentilerini yansıtan “Dogecoin Günü”nü kutlamıştı.

DOGE/USD paritesinin 1 günlük mum grafiği (Bittrex). Kaynak: TradingView

Add a comment