Yerli Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Borsalarından Şikayetçi! “Ben Alınca Düşüyor!”

Yerli Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Borsalarından Şikayetçi! “Ben Alınca Düşüyor!”

Bitcoin
Şubat 25, 2021 tarafından kointas
22
Medyada artan Bitcoin ve kripto para haberleriyle pazara yeni yatırımcı yağıyor..
Yerli-Yatirimcilar-Bitcoin-BTC-Borsalarindan-Sikayetci-Ben-Alinca-Dusuyor.jpg

Ülkemizde kripto paralara olan ilgi artınca şikayetler de artmaya başladı. Şikayetvar.com’un verilerine göre kripto paralara yönelik şikayetlerde % 8616 oranında bir artış gözlendi.

Küsüyorlar

Ana akım medyada artan Bitcoin ve kripto para haberleriyle pazara yeni yatırımcı yağıyor. Herkes “kısa sürede zengin olacağım” ümidiyle girdiği kripto para piyasalarındaki dalgalanmaları görünce korkup panik oluyor. Dolayısıyla şikayetler de artıyor.

Üst üste zirve yapan bir ürünün bir günde %50 %60 düşmesini anlamlandıramayan yatırımcılar piyasaya küsüp çıkıyor.

Yatırımcılar Yerli Borsalardan Şikayetçi

Şikayetvar’ın verilerine göre Türkiye’de kripto para yatırımcılarının şikayet ettiği konuların başında kripto para borsaları geliyor. Anlık fiyat değişimlerinde borsaların kilitlendiğini ve zarar etmelerine neden olduklarını ifade eden yatırımcılar Türk borsalarına ateş püskürüyor.

Bazı yerli borsalarda zaman zaman para çekme problemleri yaşayan yatırımcılar ” para yatırırken maksimum 2 dakikada işlem gerçekleşirken para çekmede büyük problem çıkıyor. Bu durum insanın güvenini sarsıyor ve korkmasına neden oluyor.” dedi.

Şikayetlerin bazı şu şekilde;

“Borsanın yükseldiği anda sistemlerini kapatıp işlem yapılmasını izin vermeyen firma beni çok büyük zarara uğrattı. Lütfen artık biri bunlara bir ‘dur’ desin. Ben ve benim gibi birçok insan mağdur olduk!”

“Kripto para alım satımı yapıyorum. Kaç defa denedim ve gözlemledim. Ben kripto parayı almadan önce hızlı hızlı artıyor, ama ne tesadüftür ki her alımdan sonra bu yükselmeler duruyor ya da hızlıca düşüyor. Bunun tesadüf olmadığını düşünüyorum.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment