Yeni SEC Başkanı: “Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Değişimin Katalizörü”

Yeni SEC Başkanı: “Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Değişimin Katalizörü”

Bitcoin
Mart 2, 2021 tarafından kointas
35
Joe Biden tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Başkanlık etmesi için aday gösterilen Gary Gensler bugün kongrede konuşma yaptı. “Değişim için katalizör” Gensler konuşmasında kripto para birimleri için “değişim için katalizör” yorumunda bulundu. Kripto paralarla ilgili daha detaylı fikirleri sorulan Gensler, MIT’de öğretmenlik yaptığı günlere atıf yaparak şunları aktardı: “Bu yenilikler değişim için
Yeni-SEC-Baskani-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Paralar-Degisimin-Katalizoru.jpg

Joe Biden tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Başkanlık etmesi için aday gösterilen Gary Gensler bugün kongrede konuşma yaptı.

“Değişim için katalizör”

Gensler konuşmasında kripto para birimleri için “değişim için katalizör” yorumunda bulundu.

Kripto paralarla ilgili daha detaylı fikirleri sorulan Gensler, MIT’de öğretmenlik yaptığı günlere atıf yaparak şunları aktardı:

“Bu yenilikler değişim için bir katalizör oldu. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ödemelere ve finans sistemine yeni bir bakış getirdi. Ancak bu noktada ilgilenmemiz gereken, yeni yatırımcıları korumaya yönelik sorunlar ortaya çıktı.

SEC başkanlığım onaylanırsa, yatırımcıları korumak için gereken önlemleri alarak bu yeni inovasyonu teşvik etmek için çalışacağım.”

“Bitcoin Ponzi Değil”

Gary Gensler Bitcoin’e ve kripto paralara yönelik olumlu yaklaşımıyla tanınan bir isim. Daha önce de kripto paralara yönelik olumlu açıklamaları ile gündeme gelen Gensler şunları söylemişti:

“Kripto paralara ilişkin düzenlemelerde aceleci davranılmaması gerekiyor. Bitcoin’in bir ponzi değildir. Mevcut ödeme altyapılarının bir çok konuda yetersiz kalması nedeniyle insanları kripto paralara ihtiyaç duyuyor.”

ABD’de SEC gibi önemli bir kurumun başına kripto paralara yakın bir ismin getirilmesi yatırımcılara güven veriyor.

 

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment