Yatırımcılar Dikkat! Binance TR’nin Hesabını Kopyalayıp 500.000$ Çaldılar!

Yatırımcılar Dikkat! Binance TR’nin Hesabını Kopyalayıp 500.000$ Çaldılar!

Bitcoin
Mayıs 1, 2021 tarafından kointas
5
Dolandırıcılar yine iş başında. Kripto para yatırımcılarının kolay yoldan para kazanma istediğinin farkında olan dolandırıcılar her gün yeni bir sahtecilik düşünüyor. Bunlardan sonuncusunda Türkiye’de birçok yatırımcının güven duyduğu Binance borsasının adı kullanıldı. Binance Türkiye adında sahte bir hesap açan dolandırıcılar, yatırımcılara 5 kat Bitcoin ödülü vereceklerini söyleyerek ödül havuzu adı altında bir cüzdan adresi paylaştı.
Yatirimcilar-Dikkat-Binance-TRnin-Hesabini-Kopyalayip-500000-Caldilar.png

Dolandırıcılar yine iş başında. Kripto para yatırımcılarının kolay yoldan para kazanma istediğinin farkında olan dolandırıcılar her gün yeni bir sahtecilik düşünüyor.

Bunlardan sonuncusunda Türkiye’de birçok yatırımcının güven duyduğu Binance borsasının adı kullanıldı.

Binance Türkiye adında sahte bir hesap açan dolandırıcılar, yatırımcılara 5 kat Bitcoin ödülü vereceklerini söyleyerek ödül havuzu adı altında bir cüzdan adresi paylaştı.

Durumu fark eden Mehmet Selim adlı kullanıcı yatırımcıları ve takipçilerini uyararak hesabın kapanması için raporlamalarını istedi.

Ancak dolandırıcılar emellerine ulaştı. Cüzdana 11 farklı işlemde toplam 8.6 BTC gönderildiği tespit edildi. Gönderilen BTC’ler yaklaşık 500.000$ değerinde.

158 bin takipçisi olduğu görülen hesabın bu sayede kamufle olduğu ve mağdurların iradeleri sakatladığı düşünülüyor.

Bu tarz dolandırıcılık vakalarına ilişkin çok sayıda haber paylaşılmasına rağmen hala yeni mağdurlar çıktığını görüyoruz. Yatırımcıların bu tarz dolandırıcılık vakalarında mağdur olmamaları için çok dikkatli olmalarını ve paralarının katlanacağı beklentisiyle kimseye kripto para göndermemelerini tavsiye ediyoruz.

Özellikle borsaların sosyal medya hesaplarını takip ederken, borsanın kendi web sitesinden verilen sosyal medya bağlantılarına erişim sağlamak son derece önem arz ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment