XRP Sorusu Ünlü Bitcoin (BTC) Yatırımcısını Köşeye Sıkıştırdı: XRP İçin Gelecek Parlak mı?

XRP Sorusu Ünlü Bitcoin (BTC) Yatırımcısını Köşeye Sıkıştırdı: XRP İçin Gelecek Parlak mı?

Bitcoin
Mayıs 14, 2021 tarafından kointas
17
Elon Musk‘ın Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar kripto para sektöründe bir anda “yeşile dönüş” akımı başlattı. Cardano (ADA) gibi Proof-of-Stake tabanlı ve çevre dostu kripto para projeleri bu açıklama sonrası fiyatlanırken, BTC de sert düştü. Elon Musk, madencilik için fosil yakıt kullanan kripto para projelerini eleştirerek aslında madenciliği olmayan XRP gibi kripto para birimlerinin de reklamını
XRP-Sorusu-Unlu-Bitcoin-BTC-Yatirimcisini-Koseye-Sikistirdi-XRP-Icin.jpeg

Elon Musk‘ın Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar kripto para sektöründe bir anda “yeşile dönüş” akımı başlattı. Cardano (ADA) gibi Proof-of-Stake tabanlı ve çevre dostu kripto para projeleri bu açıklama sonrası fiyatlanırken, BTC de sert düştü.

Elon Musk, madencilik için fosil yakıt kullanan kripto para projelerini eleştirerek aslında madenciliği olmayan XRP gibi kripto para birimlerinin de reklamını yaptığını fark etmedi. CNN’in başarılı sunucusu Julia Chatterley tarafından ortaya atılan bir soru ise XRP’nin bu akımdan şimdiden faydalanmaya başladığını gösteriyor.

Chatterley’in XRP Sorusu, Pompliano’yu Köşeye Sıkıştırdı

Chatterley, yaşanan son olayları konuşmak için ünlü Bitcoin yatırımcısı Anthony Pompliano’yu programına davet etti ve kendisini bu programda adeta köşeye sıkıştırdı. Başarılı sunucu, Elon Musk’ın açıklamalarından sonra XRP veya PoS’a geçtikten sonra Ethereum gibi kripto paraların Bitcoin’den çok daha çevreci olup olmadığı sorusunu yöneltti.

Anthony Pompliano ise bu soruyu geçiştirse de Chatterley’in dilinden kurtulamadı. Pompliano bu soruya direkt olarak bir yanıt vermedi ve para ile enerji arasındaki bağı anlatmaya başladı. Chatterley ise “soruma yanıt vermedin” ifadesini kullanarak bir kez daha XRP’nin Bitcoin’den daha çevreci olup olmadığını sordu. Chatterley, XRP gibi kripto paraların madenciliğe ihtiyaç duymadığını ve bu sebeple enerji de tüketmediğini vurgulayarak aslında kendi bakış açısını vurgulamış oldu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da aylardır aynı noktaya parmak basmakta ve XRP’nin ne kadar çevreci olduğunu ön plana çıkarmaya çalışmakta. Bunun CNN üzerinde de konuşuluyor olması ise dava sonraında XRP için can suyu olabilir.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment