William Clemente Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) Korku Satışı Yapanlar Pişman Olabilir

William Clemente Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) Korku Satışı Yapanlar Pişman Olabilir

Bitcoin
Haziran 7, 2021 tarafından kointas
9
Bitcoin (BTC), 64.000 dolardan 30.000 dolara düşüşünden sonra hala tam olarak toparlanamadı. Lider kripto para birimi, 30.000 dolardan ara ara 40.000 dolara yönelik direnç testi yapsa da bu seviye bir türlü kırılamadı. BTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 36.100 dolar seviyesinden işlem görüyor ve hafta sonu öncesinde 38.000 dolara ulaşılmasına rağmen sonuç
Bitcoin-BTC-Bu-Kripto-Para-Borsasinda-6000-Dolardan-Satildi.jpg

Bitcoin (BTC), 64.000 dolardan 30.000 dolara düşüşünden sonra hala tam olarak toparlanamadı. Lider kripto para birimi, 30.000 dolardan ara ara 40.000 dolara yönelik direnç testi yapsa da bu seviye bir türlü kırılamadı.

BTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 36.100 dolar seviyesinden işlem görüyor ve hafta sonu öncesinde 38.000 dolara ulaşılmasına rağmen sonuç alınamadı. Elon Musk’ın açıklamalarına ek olarak BTC’nin kritik direnç seviyesine gelmesi, satış baskısını arttırdı. Ünlü analist William Clemente ise bu satışları kimin yaptığını vurguladıktan sonra satışları karşılayan kesimin de kim olduğunu açıkladı.

Clemente: Düşüş Bitmiş Olabilir

Clemente, konu hakkında yaptığı açıklamada son 2 haftadır piyasanın tam olarak zararına satış yaptığını düşündüğünü belirtti. Bu sürecin ise artık neredeyse bitmiş olabileceğini belirten Clemente, SOPR indikatörüne işaret etti.

Clemente, uzun vadeli yatırımcıların SOPR indikatörüne göre satış yapmadığını ve kısa vadeli yatırımcıların satış yaptığını vurguladı. Uzun vadeli yatırımcılar akümülasyon yaparken kısa vadeli yatırımcıların satış yaptığını belirten Clemente, bu döngünün sonuna gelinmiş olunabileceğini ifade etti.

Cüzdan adreslerinin satışlarının karlılık oranını hesaplayan SOPR da sert bir düşüş sonrasında yeniden kazanç seviyesine geri döndü. SPOR indikatörü Mart 2020’den sonra görülen en büyük düşüş sonrasında benzer bir yükseliş elde edebilir ve rekor bir hareketlilik görülebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment