Wall Street’de Gündem Bitcoin! Jp Morgan: “Bitcoin’e Dahil Olmamız Gerekecek”

Wall Street’de Gündem Bitcoin! Jp Morgan: “Bitcoin’e Dahil Olmamız Gerekecek”

Bitcoin
Şubat 12, 2021 tarafından kointas
36
CNBC’nin haberine göre ABD’deki köklü bankalar Bitcoin’i meşru bir varlık sınıfı olarak kabul etmenin eşiğindeler. 18 Ocak’ta Jp Morgan Chase tüccarları ile yapılan bir görüşmede, Jp Morgan Bitcoin’e ne zaman dahil olacak? şeklinde bir soruya Jp Morgan eş başkanı Daniel Pinto verdiği yanıt ortaya çıktı. Başkan CNBC’ye verdiği kısa röportaj da açıklamalarını doğruladı. Pinto, Jp
Wall-Streetde-Gundem-Bitcoin-Jp-Morgan-Bitcoine-Dahil-Olmamiz-Gerekecek.jpg

CNBC’nin haberine göre ABD’deki köklü bankalar Bitcoin’i meşru bir varlık sınıfı olarak kabul etmenin eşiğindeler.

18 Ocak’ta Jp Morgan Chase tüccarları ile yapılan bir görüşmede, Jp Morgan Bitcoin’e ne zaman dahil olacak? şeklinde bir soruya Jp Morgan eş başkanı Daniel Pinto verdiği yanıt ortaya çıktı. Başkan CNBC’ye verdiği kısa röportaj da açıklamalarını doğruladı.

Pinto, Jp Morgan’ın Bitcoin ticaretine girişmesi için hatırı sayılır bir müşteri kitlesinin bunu istemesi gerektiğini aktardı.

“Zamanla farklı varlık yöneticileri ve yatırımcılar tarafından kullanılacak bir varlık sınıfı halini alırsa buna dahil olmamız gerekecek. Telep henüz bu boyutta değil, ancak bir noktada talebin istediğimiz seviyeye geleceğinden eminim.”

Wall Street bankerleri yeniden Bitcoin’e ve kripto paralara yönelmiş durumda. Bu konuda adım atan sadece Jp Morgan değil.

Goldman Sachs da geçtiğimiz hafta çalışanları ve müşterileri için online bir etkinlikte Galaxy Dijital’in CEO’su Mike Novogratz’a Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıkları anlattırdı.

Benzer bir durum 2017 yılında herkesin Bitcoin konuştuğu bir dönemde de yaşanmış, Goldman Sachs dahil büyük bankalar Bitcoin’i değerlendirmeye başlamıştı. Ancak Bitcoin’de yaşanan çöküş bu planları rafa kaldırttı.

2017 yılında Jp Morgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’i sonu iyi bitmeyecek bir sahtekarlık olarak nitelendirmişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment