Uzmanlar Uyardı: Bitcoin (BTC) 20.000 Dolara Düşme Riskine Sahip Olsa da Bu Strateji Kazandırabilir!

Uzmanlar Uyardı: Bitcoin (BTC) 20.000 Dolara Düşme Riskine Sahip Olsa da Bu Strateji Kazandırabilir!

Bitcoin
Mayıs 28, 2021 tarafından kointas
18
Bitcoin (BTC), yaralarını sardığı birkaç günden sonra yeniden kızıla büründü. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesini test etmesi, yatırımcıları umutlandırsa da beklenen kırılma yaşanmadı. BTC/USD paritesinin 40.000 dolar desteğinden sekmesi ise kısa sürede 36.000 dolara kadar gerilemesine yol açtı. PlanB’den Bitcoin İçin Nihai Strateji Ünlü kripto para analisti PlanB tarafından Bitcoin için uyarlanan
Uzmanlar-Uyardi-Bitcoin-BTC-20000-Dolara-Dusme-Riskine-Sahip-Olsa.jpeg

Bitcoin (BTC), yaralarını sardığı birkaç günden sonra yeniden kızıla büründü. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 40.000 dolar seviyesini test etmesi, yatırımcıları umutlandırsa da beklenen kırılma yaşanmadı. BTC/USD paritesinin 40.000 dolar desteğinden sekmesi ise kısa sürede 36.000 dolara kadar gerilemesine yol açtı.

PlanB’den Bitcoin İçin Nihai Strateji

Ünlü kripto para analisti PlanB tarafından Bitcoin için uyarlanan S2F modeline göre, Bitcoin fiyatının yıl sonunda rekor kırması bekleniyor. Buna rağmen kısa vadede BTC fiyatının 20.000 dolara kadar gerilemesi de mümkün. PlanB’nin çizdiği S2F modelinde fiyatın 20.000 dolar ve hatta altına kadar inme payı olduğu görülmekte. Dip noktanın ise hem Bollinger bantları hem de Fibo geri çekilme seviyelerine göre 17.150 dolar olduğu görülmekte.

Tabii ki Bitcoin’in kısa süre içerisinde 20.000 dolar altına çekilmesi ekstrem bir senaryo olarak görülüyor. Yine de 1 haftada %50 değer kaybeden kripto para biriminin bunu yaşaması imkansız değil. Ünlü analist PlanB ise konu hakkında yaptığı açıklamada aslında stratejinin çok basit olduğunu belirtti.

PlanB, Bitcoin yatırımından kazanç elde etmenin yolunun, uzun vadede satış yapmamak olduğunu vurguladı. PlanB, şu an satış yapanların aslında nisan ayında alım yapan kişiler olduğunu vurguladı. Bitcoin alıp uzun vadede bunu tutanların kazanç elde edeceğini düşünen PlanB, bunun da oldukça kolay olduğunu belirtti.

Bitcoin fiyatı basın saati itibarıyla ise 36.000 dolar bandından işlem görüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment