Ünlü Yönetici Açıkladı: 19 Trilyon Dolarlık Şirketler, Bitcoin Aldı!

Ünlü Yönetici Açıkladı: 19 Trilyon Dolarlık Şirketler, Bitcoin Aldı!

Bitcoin
Haziran 17, 2021 tarafından kointas
92
Bitcoin (BTC) basın saati itibarıyla 39.000 dolar bandından işlem görüyor olsa da yapılan bir açıklamaya göre BTC’nin geleceği hiç olmadığı kadar parlak bir hal almış olabilir. Bitcoin Artık Kurumsalların İlgisini Çekiyor 2021 yılına kadar çoğunlukla bireysel yatırımcıların katkıları ile yükseliş elde eden BTC, artık kurumsal yatırımcının masasına konuk oldu. Kurumsal yatırımcıların ve Tesla gibi şirketlerin
2021in-En-Iyi-Bitcoin-ve-Kripto-Para-Borsalari-Hangileri-Iste.jpg

Bitcoin (BTC) basın saati itibarıyla 39.000 dolar bandından işlem görüyor olsa da yapılan bir açıklamaya göre BTC’nin geleceği hiç olmadığı kadar parlak bir hal almış olabilir.

Bitcoin Artık Kurumsalların İlgisini Çekiyor

2021 yılına kadar çoğunlukla bireysel yatırımcıların katkıları ile yükseliş elde eden BTC, artık kurumsal yatırımcının masasına konuk oldu. Kurumsal yatırımcıların ve Tesla gibi şirketlerin Bitcoin alımları fiyata olumlu etki etti ve lider kripto para birimi 64.000 doların bile üzerine çıktı. Bundan 1 yıl önce 20.000 doların üzerine bile yeniden çıkıp çıkamayacağı konuşulan BTC’nin 64.000 doları görmesi, kesinlikle büyük bir değişimin ve ana akım kabulün sonucunda oldu.

Londra merkezli Nickel Digital Asset Management şirketinin ünlü yöneticisi ise bunun sebebini ve aslında sürecin nasıl devam edebileceğini açıkladı.

2018 yılında kurulan şirket, şu an için 19 dev şirketin Bitcoin aldığını vurguladı. Bu şirketlerin her birinin toplam değeri 1 trilyon doların üzerinde ve şirketlerin toplam BTC yatırım miktarının 6,5 milyar dolar olduğu açıklandı.

Nickel, bu şirketlerin yedi tanesinin ilk olarak 2020 yılında Bitcoin alımı yaptığını ve Tesla da dahil 8 şirketin 2021 yılının ilk dört ayında Bitcoin alımı yaptığını ortaya çıkardı. 19 kurumun arasında bulunan 13 tanesinin ABD ve Kanada merkezli olduğu, geri kalanların ise Avrupa, Türkiye, Hong Kong ve Avustralya içerisinde bulunduğu vurgulanıyor.

Bitcoin’in sınırlı arzı düşünüldüğünde ise yakında daha fazla şirketin daha az Bitcoin alabilmek için yarışması mümkün gözüküyor.

Henüz şirketlerin adı tam olarak açıklanmasa da ilerleyen süreçte bunların komuoyu ile paylaşılması yeni bir yükseliş dalgasını beraberinde getirebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment