Ünlü Kripto Para Analisti PlanB, Bitcoin’in (BTC) Son Düşüşünü Yorumladı: “Yükseliş Bitmedi”

Ünlü Kripto Para Analisti PlanB, Bitcoin’in (BTC) Son Düşüşünü Yorumladı: “Yükseliş Bitmedi”

Bitcoin
Mayıs 15, 2021 tarafından kointas
18
Kripto para piyasasında yaşanan son düşüş birçok yatırımcıyı korkuttu ve şu an piyasaya paniğin hakim olduğu söylenebilir. Korku ve Açgözlülük Endeksi uzun süreden sonra aşırı korku seviyesine geriledi. Birçok uzman isim düşüşün devam edebileceğine dair yorumda bulunurken ünlü analist PlanB, korkulacak bir şey olmadığını vurguladı. Bitcoin İçin Yol Açık mı? Bitcoin’in S2F modelini tasarlayan ve
Bitcoin-BTC-Yeniden-55000-Dolari-Gordu-BTCyi-Neler-Bekliyor.jpeg

Kripto para piyasasında yaşanan son düşüş birçok yatırımcıyı korkuttu ve şu an piyasaya paniğin hakim olduğu söylenebilir. Korku ve Açgözlülük Endeksi uzun süreden sonra aşırı korku seviyesine geriledi. Birçok uzman isim düşüşün devam edebileceğine dair yorumda bulunurken ünlü analist PlanB, korkulacak bir şey olmadığını vurguladı.

Bitcoin İçin Yol Açık mı?

Bitcoin’in S2F modelini tasarlayan ve yaptığı analizlerle adından söz ettiren PlanB, bu düzeltmenin normal bir süreç olduğunu ifade etti. Tanınan kripto para analisti, RSI grafiğini paylaşarak aslında bu sarı noktanın daha önceki 2013 ve 2017 rallilerinde de görülen bir seviye olduğunu belirtti. Analist, söz konusu düşüşün her boğa döngüsünde görülen rallinin orta seviyeye geldiğini ifade eden bir gelişme olduğunu vurguladı.

PlanB’ye göre önümüzdeki birkaç ay içerisinde Bitcoin’in hareketleri bir hayli hızlanabilir ve aynı 2017 rallisinde olduğu gibi yükseliş yaşanabilir.

Gerçekten de ilgili modele bakıldığında bu seviyenin tüm zamanların rekoru kırılmadan önce test edilen bir nokta olduğu görülmekte. BTC’nin 2017 yılında bu seviyeye çekilip devamında rekor kırdıktan sonra ise ayı piyasasına girdiği görülüyor. Bitcoin 2013 yılında da benzer bir süreç yaşamış. Bu da yatırımcıların aslında çok kısıtlı bir süreye sahip olduklarına dair ipucu veriyor. PlanB’nin beklentisi ise kısıtlı süreye rağmen hala yükseliş.

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment