Ünlü İsim Açıkladı: Elon Musk’a Bitcoin (BTC) Konusunda Baskı Yaptılar!

Ünlü İsim Açıkladı: Elon Musk’a Bitcoin (BTC) Konusunda Baskı Yaptılar!

Bitcoin
Haziran 11, 2021 tarafından kointas
14
Dünyanın en zengin isimlerinden olan Elon Musk, kısa süre önce Bitcoin (BTC) hakkında kendinden beklenmeyecek olumsuzlukta açıklamalarda bulunmaya başladı ve bu durum fiyatı da etkiledi. Musk’ın açıklamaları ile beraber 30.000 dolara kadar çakılan Bitcoin, şu an için birçok yatırımcının kafasında endişe yaratmakta. Musk ise Tesla’nın Bitcoin ödemelerin askıya alınması kararını baskı altında vermiş olabilir. Elon Musk’a
Bitcoin-BTC-Elon-Muskin-Testini-Resmen-Gecti.jpeg

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Elon Musk, kısa süre önce Bitcoin (BTC) hakkında kendinden beklenmeyecek olumsuzlukta açıklamalarda bulunmaya başladı ve bu durum fiyatı da etkiledi. Musk’ın açıklamaları ile beraber 30.000 dolara kadar çakılan Bitcoin, şu an için birçok yatırımcının kafasında endişe yaratmakta. Musk ise Tesla’nın Bitcoin ödemelerin askıya alınması kararını baskı altında vermiş olabilir.

Elon Musk’a Bitcoin Konusunda Baskı Yapıldı

Shark Tank’in ünlü ismi Kevin O’Leary, Tesla’nın Bitcoin kararının arkasında büyük bir baskının yer aldığını ifade etti. Ünlü sunucuya göre Elon Musk bu kararı almadan önce Tesla’nın hissedarları ve yönetim kurulu tarafından eleştirildi ve kendisine baskı yapıldı. Şirketin hizmetleri için Bitcoin ödemeleri alınmasının şirketin politikasına aykırı olduğu vurgulanırken Musk’ın bu kararı almaktan başka çaresinin kalmadığı aktarılıyor.

Musk, konu hakkında yaptığı açıklamasında Bitcoin madenciliğinin çevreye verdiği zarara öne sürmüş ve bunun sürdürülebilir olmadığını vurgulamıştı. Bitcoin madenciliğinin ve işlemlerinin fosil yakıt tabanlı tesislerden gelen enerji ile gerçekleştirildiğini belirten Musk, bu sebeple Tesla’nın BTC ödemelerini iptal ettiğini ifade etti.

O’Leary ise Musk’ın bu kararı kendisinin almadığını vurgulayarak şunları ifade etti:

Elon baskı altında kaldı. Ben bunun Tesla’nın hissedarları tarafından yapıldığını düşünüyorum çünkü şirket sürdürülebilirlik komiteleri gibi yapılarla gelir elde ediyor ve Bitcoin’in Tesla araçları satın alınmasını sağlayacak tarafta olmaları onları kötü etkileyebilirdi. Bu sebeple Elon Musk’a baskı yapıp açıklama yapmasını sağladılar.”

 

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment