Ünlü Fon Yöneticisi, Bitcoin’in (BTC) Durumunu Yorumladı: BTC Hala Güvenli mi?

Ünlü Fon Yöneticisi, Bitcoin’in (BTC) Durumunu Yorumladı: BTC Hala Güvenli mi?

Bitcoin
Mayıs 20, 2021 tarafından kointas
13
Ünlü fon yöneticisi Bill Miller, Bitcoin (BTC) fiyatı yükselirken yaptığı yorumlarını fiyat düşerken de tekrarladı. Ünlü yönetici, fiyat düşüşünün korkulacak bir şey olmadığını ve BTC’nin bu şekilde çok daha güvenli bir varlık olduğunu ifade etti. Miller’dan Bitcoin Yorumu: Korkmayın Amerikalı yatırım efsanesi Miller, lider kripto para biriminin düşüşünden sonra bu kadar net açıklama yapan nadir
Unlu-Fon-Yoneticisi-Bitcoinin-BTC-Durumunu-Yorumladi-BTC-Hala-Guvenli.png

Ünlü fon yöneticisi Bill Miller, Bitcoin (BTC) fiyatı yükselirken yaptığı yorumlarını fiyat düşerken de tekrarladı. Ünlü yönetici, fiyat düşüşünün korkulacak bir şey olmadığını ve BTC’nin bu şekilde çok daha güvenli bir varlık olduğunu ifade etti.

Miller’dan Bitcoin Yorumu: Korkmayın

Amerikalı yatırım efsanesi Miller, lider kripto para biriminin düşüşünden sonra bu kadar net açıklama yapan nadir insanlardan oldu. Bitcoin’in “güvenli” olduğunu belirterek yatırımcıların düşüş nedeniyle korkuya kapılmasının anlamsız olduğunu ifade eden analist, daha önceki düşüşleri hatırlattı.

Bitcoin fiyatı kısa süre içerisinde %50’ye yakın değer kaybedip 30.000 dolara gerilese de bu fiyatın aslında 2017 yılındaki tüm zamanların rekorunun bile üzerinde olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra BTC fiyatının 50.000 dolar seviyesinde olduğu anlarda dip arayan yatırımcılar, gerçekten de bekledikleri fırsatı buldular. Tabii ki bu fırsat sanıldığı gibi kolay olmadı ve şu an söz konusu yatırımcıların korkuya kapıldığı  görülüyor. Miller, Bitcoin’in düşüşünün ise sadece kripto para piyasasını değil, finans piyasanın genelini etkileyebileceğini düşünüyor. Aslında BTC düşerken ABD borsalarının da çakıldığı görülmüştü ve Miller şimdiden haklı çıkmış olabilir.

Miller, Kasım 2020’de yaptığı açıklamasında ise kurumların BTC ilgisinin arttığını vurgulayarak rallinin kapıda olduğunu belirtmişti. O tahmininde yanılmayan Miller’ın yeni açıklamaları da bu sebeple BTC yatırımcıları için önemli.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment