Ünlü Ekonomist ve Yazar Uyardı: “Tarihin En Büyük Çöküşü Geliyor” – Bitcoin (BTC) Çözüm Olacak mı?

Ünlü Ekonomist ve Yazar Uyardı: “Tarihin En Büyük Çöküşü Geliyor” – Bitcoin (BTC) Çözüm Olacak mı?

Bitcoin
Haziran 28, 2021 tarafından kointas
50
ABD’de yayınladığı kitabı ile yıllarca en çok satanlar listesinden düşmeyen ünlü ekonomist ve yazar Robert Kiyosaki, Twitter’dan yaptığı açıklama ile takipçilerini uyardı. Kiyosaki, tarihin en büyük ekonomik krizlerinden ve çöküşlerinden birisinin gelmek üzere olduğunu vurgulayarak dikkatleri Bitcoin ile altının üzerine çekti. Kiyosaki: Kriz Geliyor Ünlü yazar, bir ekonomik krize hazırlanmak için en iyi vaktin krizin
Robert-Kiyosaki-Acikladi-Bu-Fiyattan-Bitcoin-BTC-Alinir-mi.jpg

ABD’de yayınladığı kitabı ile yıllarca en çok satanlar listesinden düşmeyen ünlü ekonomist ve yazar Robert Kiyosaki, Twitter’dan yaptığı açıklama ile takipçilerini uyardı. Kiyosaki, tarihin en büyük ekonomik krizlerinden ve çöküşlerinden birisinin gelmek üzere olduğunu vurgulayarak dikkatleri Bitcoin ile altının üzerine çekti.

Kiyosaki: Kriz Geliyor

Ünlü yazar, bir ekonomik krize hazırlanmak için en iyi vaktin krizin öncesi olduğunu belirtti. Dünya tarihinin gördüğü en büyük çöküşün geldiğini ifade eden Kiyosaki, iyi haberin ise tam da kriz anında zenginleşmenin çok kolay hale gelmesi olduğunu vurguladı. Kiyosaki’ye göre bu kriz bir hayli uzun sürecek ve yatırımcılar hala alabiliyorken daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin satın almalı.

Kiyosaki, Mart 2020’de ABD hükümetinin onayladığı koronavirüs teşvik paketleri sonrasında da dev bir kriz geleceğini belirtmiş ve BTC alma tavsiyesinde bulunmuştu. Bitcoin o tarihlerde 3.700 dolar seviyesinden 64.000 dolar seviyesine kadar çıkmayı başardı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. ABD’nin teşvik paketleri ise henüz bitmedi ve Biden’ın yeni bir ekonomik paket için çalışmaları başlattığı biliniyor.

Kiyosaki’nin değindiği kriz ise ABD’deki faiz oranlarının arttırılma ihtimalinden kaynaklanıyor olabilir. Federal Rezerv 2023’e kadar faiz artışı yapmayı düşünmediğini daha önce vurgulasa da uzmanlar önümüzdeki sene içerisinde hem enflasyon hem de faiz artışı bekliyor. Bu da 2008 benzeri bir krize ve enflasyona dayanıklı BTC gibi varlıklara talebin artmasına yol açabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment