Ünlü Bilim Adamı: “Bütün Bitcoinlerimi (BTC) Sattım! Neden Mi?”

Ünlü Bilim Adamı: “Bütün Bitcoinlerimi (BTC) Sattım! Neden Mi?”

Bitcoin
Şubat 12, 2021 tarafından kointas
35
Ünlü bilim adamı ve “The Black Swan” kitabının yazarı Nassim Nicholas Taleb’den Bitcoin eleştirisi geldi. Lübnanlı ve Amerikalı olan Taleb akşam saatlerinden attığı bir twitle Bitcoinlerini sattığını söyledi. Bitcoinlerini satmasına gerekçe olarak fiyat oynaklığını gösteren Talep, bu fiyat hareketliliğiyle BTC’de ürünleri fiyatlayamazsınız dedi. “Bitcoinlerimden kurtuluyorum. Neden mi? Bir para biriminde aldığınız ve sattığınız fiyat arasında
Unlu-Bilim-Adami-Butun-Bitcoinlerimi-BTC-Sattim-Neden-Mi.jpg

Ünlü bilim adamı ve “The Black Swan” kitabının yazarı Nassim Nicholas Taleb’den Bitcoin eleştirisi geldi.

Lübnanlı ve Amerikalı olan Taleb akşam saatlerinden attığı bir twitle Bitcoinlerini sattığını söyledi.

Bitcoinlerini satmasına gerekçe olarak fiyat oynaklığını gösteren Talep, bu fiyat hareketliliğiyle BTC’de ürünleri fiyatlayamazsınız dedi.

“Bitcoinlerimden kurtuluyorum. Neden mi? Bir para biriminde aldığınız ve sattığınız fiyat arasında bu kadar oynaklık olmaması gerekir. Bu şekilde BTC ile ürünleri fiyatlayamazsınız. Bu bakımdan Bitcoin başarısızdır. (En azından şimdilik.)”

Taleb’in eleştirdiği husus Bitcoin’e uzun süredir yöneltilen bir eleştiri. Para birimlerinin aşırı volatil olması elbette kullanımını ve fiyatlanmasını azaltan bir husus.

Ancak Bitcoin henüz olgunlaşmakta olan bir para birimi. Market değerinin hala düşük oluşu fiyat oynaklığını artıran en önemli unsur. Son zamanlarda Bitcoin’e yönelen kurumsal yatırımcı dalgasıyla birlikte Bitcoin’in daha da olgunlaşması ve fiyat oynaklığının belirli bir seviyede azalması bekleniyor.

Paranın icadından itibaren piyasada var olan diğer para birimlerinin düşük volatilitesiyle henüz 10 yıldır alınıp satılan bir para biriminin volatilitesini karşılaştırıp yorum yapmak en basit tabiriyle “ahmaklıktır.”

Zira Taleb’in twitinin altına yorum yapan birçok kripto para sever Taleb’in gerekçesini mantıklı bulmadığını ifade etti. Birçok kullanıcı “para kazandığı için Bitcoinlerini satan tek insan olabilir.” yorumunda bulundu.

Greymatter Capital’in ortağı James Todar “Bu Bitcoin satmak için duyduğum en aptalca neden” dedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment