Ünlü Araştırmacı ve Analistten Bitcoin (BTC) Açıklaması: Her Şey Yeniden Yeşillenebilir!

Ünlü Araştırmacı ve Analistten Bitcoin (BTC) Açıklaması: Her Şey Yeniden Yeşillenebilir!

Bitcoin
Mayıs 24, 2021 tarafından kointas
17
Bitcoin’in (BTC) düşüşü, bütün kripto para piyasasını aylar öncesindeki seviyelere çekti. BTC’nin 1 ay içerisinde %50 değer kaybedip 30.000 dolara düşmesi, eşi benzeri olmayan bir panik yaşattı. Yatırımcılar, bundan 2-3 ay önce “rekor” olarak görülen seviyeye bir anda gerilenmesi nedeniyle panik olsa da dip sonunda görülmüş olabilir. Bitcoin’in Düşüşü Son Bulmuş Olabilir Bitcoin, 17 Mayıs
Unlu-Arastirmaci-ve-Analistten-Bitcoin-BTC-Aciklamasi-Her-Sey-Yeniden.jpeg

Bitcoin’in (BTC) düşüşü, bütün kripto para piyasasını aylar öncesindeki seviyelere çekti. BTC’nin 1 ay içerisinde %50 değer kaybedip 30.000 dolara düşmesi, eşi benzeri olmayan bir panik yaşattı. Yatırımcılar, bundan 2-3 ay önce “rekor” olarak görülen seviyeye bir anda gerilenmesi nedeniyle panik olsa da dip sonunda görülmüş olabilir.

Bitcoin’in Düşüşü Son Bulmuş Olabilir

Bitcoin, 17 Mayıs tarihinde yaşadığı düşüş ile bir anda 30.000 dolara iğne atsa da devamında toparlanmayı başardı. Kısa sürede 42.000 dolara kadar yükselen BTC, hafta sonunda ise tekrar 35.000 dolar altına çekildi. Crypto Quant analisti ve CEO’su Ki Young Ju ise konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin için dip seviyenin sonunda gelmiş olabileceğini belirtti.

Yaptığı başarılı analizleri ile ön plana çıkan on-chain analisti Ki Young Ju, kripto para borsalarına gönderilen BTC miktarına dayalı olarak yaptığı analizinde, dibin çok yakın olduğunu vurguladı. Bunun sebebi ise borsalara gönderilen BTC miktarı azalırken borsalardan çekilen BTC miktarının artmasından kaynaklanıyor.

Young Ju, 23 Mart tarihinde yaptığı açıklamada ve detaylı analizinde ise aslında bu durumu önceden açıklamıştı. Bitcoin fiyatının sert düşüşünden sonra MA7 indikatörünün düşüşe geçmesinin beklenmesi gerektiğini ve daha sonra yüklü BTC alımı yapılabileceğini vurgulayan Young Ju, şu an tam olarak bunun yaşandığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 37.200 dolardan işlem görüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment