Ünlü Analistin S2F Modeli Bozuluyor Mu Yoksa Bitcoin’de (BTC) Yeni Bir Zirveye Mi Gidiyoruz?

Ünlü Analistin S2F Modeli Bozuluyor Mu Yoksa Bitcoin’de (BTC) Yeni Bir Zirveye Mi Gidiyoruz?

Bitcoin
Haziran 2, 2021 tarafından kointas
7
Geçtiğimiz zaman içerisinde Bitcoin’deki (BTC) birçok hareketi yakalayan ve BTC’nin gelecekteki fiyatıyla ilgili izlenimler veren Stock to Flow (S2F), güzel bir şekilde işlemeye devam ediyor. Ancak BTC’deki son hareketler, yatırımcıların aklına S2F modelinin bozuluyor olabileceğini getiriyor. Wu’dan S2F Sitemi! Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Çinli gazeteci Colin Wu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı S2F paylaşımında
Unlu-Analistin-S2F-Modeli-Bozuluyor-Mu-Yoksa-Bitcoinde-BTC-Yeni.png

Geçtiğimiz zaman içerisinde Bitcoin’deki (BTC) birçok hareketi yakalayan ve BTC’nin gelecekteki fiyatıyla ilgili izlenimler veren Stock to Flow (S2F), güzel bir şekilde işlemeye devam ediyor. Ancak BTC’deki son hareketler, yatırımcıların aklına S2F modelinin bozuluyor olabileceğini getiriyor.

Wu’dan S2F Sitemi!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Çinli gazeteci Colin Wu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı S2F paylaşımında BTC fiyatıyla ilgili sitemde bulunuyor.

BTC fiyatının üzerine yansıdığı S2F modelinin grafiğini paylaşan Wu, modele göre Bitcoin fiyatının 15 Mayıs civarında 74.474 dolara ulaşacağının tahmin edildiğine işaret ediyor. Ancak Binance verilerine göre BTC’nin 15 Mayıs’taki kapanışının 46.762 dolar olduğunu belirten Wu, S2F’nin bozulmuş olabileceğini gösteriyor.

Ayrıca S2F’in üreticisi Plan B’nin daha öncesinde Bitcoin fiyatının 2022’den önce 100.000 doları geçemezse modelin bozulacağını söylediğini vurgulayan Wu, bunu izleyip göreceğimizi de eklemeyi unutmuyor.

Plan B’nin Bitcoin Üzerine Düşünceleri

Twitter hesabı üzerinden S2F modelinin farklı bir görünümünü paylaşan Plan B, Bitcoin’de yaşanan ikinci dipten yaşanan yükselişe dikkat çekiyor. Bu sekme ile fiyatın yükselerek yeni bir zirve yapacağını mı yoksa S2F’in kırılacağını mı göreceğiz?

Bu yükselişin yeni zirve getirmesi halinde S2F’in mükemmel bir alım fırsatı vermiş olacağını vurgulayan ünlü analist, bu durumu sonucunun %53.3 ile alım fırsatı çıktığı bir anketle oyladı.

Dünkü anketin ardından bugün yeni bir BTC grafiği ile geri gelen analist, fiyatta her ay yaşandığını iddia ettiği üçgen görünümlerine işaret ediyor.

Bu görünümlerin her ay sonunda azalan likidite ile gelen satışları takip eden yeni ayın başında ise likiditeyle birlikte satın alımların geldiğini belirten Plan B, bu durumun kurumsal firmaların satın almalarına işaret ettiğini savunuyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment