Ünlü Analist Lark Davis, Bitcoin’in (BTC) 15 Kat Artabileceği Zamanı Açıkladı

Ünlü Analist Lark Davis, Bitcoin’in (BTC) 15 Kat Artabileceği Zamanı Açıkladı

Bitcoin Kripto Para Haberleri
Haziran 29, 2021 tarafından kointas
105
  Ünlü kripto para analisti Lark Davis, lider kripto para birimi Bitcoin’den çok genellikle altcoinlerle ilgili açıklamaları ile biliniyor. Altcoin uzmanı olarak da bilinen ve 400.000’den fazla takipçiye sahip olan Davis, bu sefer ise BTC hakkında açıklamada bulundu. Davis, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada lider kripto para biriminin önümüzdeki yıllar içerisinde yine rekor kıracağından emin olduğunu
Block-Fi-Yanlislikla-Bitcoin-BTC-Dagitti.jpg

 

Ünlü kripto para analisti Lark Davis, lider kripto para birimi Bitcoin’den çok genellikle altcoinlerle ilgili açıklamaları ile biliniyor. Altcoin uzmanı olarak da bilinen ve 400.000’den fazla takipçiye sahip olan Davis, bu sefer ise BTC hakkında açıklamada bulundu.

Davis, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada lider kripto para biriminin önümüzdeki yıllar içerisinde yine rekor kıracağından emin olduğunu ortaya koydu. Davis, 28 Haziran tarihli gönderisinde, lider kripto para biriminin bu on yıllık sürenin altını haline geleceğini vurguladı. Mevcut fiyatın üzerinden 15 kat artarak 550.000 dolara kadar çıkılabileceğine inanan Davis, bunun 10 yıllık sürede gerçekleşeceğini düşünüyor.

Aslında Davis’in açıklamaları Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego’nun açıklamaları ile de örtüşmekte. Pliego, Bitcoin’in “internet çağının altını” olduğunu ifade etmişti. Yıllardan beri dijital altın olarak görülen BTC, bu unvanını ise boşuna elde etmedi.

Blok ödülü yarılanması ile enflasyona karşı dayanıklı olup sınırlı arzı ile aynı altına benzeyen Bitcoin, buna rağmen altına kıyasla avantajları da bünyesinde bulundurmakta.

Koronavirüs pandemisinin zirve yaptığı anlarda altın rafinelerinde lojistik sorunu yaşanırken BTC tek bir tık ile istenen yatırımcının hesabına gönderilebiliyordu. Bitcoin’in taşınabiliyor olması ve sunduğu şeffaflık, kesinlikle altına kıyasla birkaç adım öne çıkmasını sağlıyor.

Buna ek olarak blok ödülü yarılanmasının altına kıyasla çok daha büyük bir avantaj sağladığı da bilinmekte.

Add a comment