Ünlü Analist Ethereum (ETH) Yatırımcılarını Uyardı! – Bu Göstergeye Dikkat!

Ünlü Analist Ethereum (ETH) Yatırımcılarını Uyardı! – Bu Göstergeye Dikkat!

Analizler
Mayıs 23, 2021 tarafından kointas
24
Yatırımcıların zararda olduğu ve yükseliş hareketi beklediği Bitcoin’den (BTC) gelen FUD haberlerinin yanı sıra şimdi de Ethereum’un (ETH) temel veriler tarafında olumsuz bir gelişme yaşandı. Bir süredir piyasayı ayakta tuttuğu düşünülen ETH tarafında da yavaş yavaş umutların tükendiği görülüyor. Nitekim BTC hakimiyetindeki yükseliş ve BTC’deki düşüş hareketlerine sert tepki vermeye başlayan ETH, yayın saati itibariyle
Unlu-Analist-Ethereum-ETH-Yatirimcilarini-Uyardi-–-Bu-Gostergeye-Dikkat.jpg

Yatırımcıların zararda olduğu ve yükseliş hareketi beklediği Bitcoin’den (BTC) gelen FUD haberlerinin yanı sıra şimdi de Ethereum’un (ETH) temel veriler tarafında olumsuz bir gelişme yaşandı.

Bir süredir piyasayı ayakta tuttuğu düşünülen ETH tarafında da yavaş yavaş umutların tükendiği görülüyor. Nitekim BTC hakimiyetindeki yükseliş ve BTC’deki düşüş hareketlerine sert tepki vermeye başlayan ETH, yayın saati itibariyle 2120 dolar üzerinden alıcı buluyor.

ETH 19 Mayıs’tan Sonra Yeniden 2000 Dolar Altını Gördü!

Moskovski Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu olan Lex Moskovski, paylaştığı Glassnode verileriyle Ethereum (ETH) yatırımcılarını uyardı.

10 Dakika içinde yaklaşık değeri 445 milyon dolar olan 199.947 ETH’nin borsalara giriş yaptığını belirten Moskovski, bu seviyenin son bir yıl içinde görülen en yüksek miktar olduğu belirtti. Twitter’daki paylaşımında dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Moskovski, bu transferlerin Huobi’ye yapıldığı yönünde de bir grafik paylaştı.

Çin’in en büyük kripto para borsası olan Huobi’ye olan bu transferin ardından 15 dakikalık grafikte anlık olarak 1988 dolara iğne atan ETH, aşağı yönlü hareket beklentilerine karşın şimdilik yukarı hareket ediyor.

Ethereum (ETH) 15 Dakikalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Son olarak ETH’de şimdilik bir yükseliş gelmiş olsa da bu transferin ETH üzerindeki satış baskısını artırması bekleniyor. Ve bu satış baskısı karşısında ETH’nin ilk desteğinin 1885 dolar olduğu belirtiliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment