Ünlü analist “Elimdeki BTC’lerin Neredeyse Tamamını Sattım!”

Ünlü analist “Elimdeki BTC’lerin Neredeyse Tamamını Sattım!”

Bitcoin
Haziran 22, 2021 tarafından kointas
6
CNBC’nin tanınan yüzü ve eski bir hedge fon yöneticisi olan Jim Cramer, elindeki BTC’lerin neredeyse tamamını elden çıkardığını belirterek yatırımcıları ABD ve Çin hükümetlerinin politikalarına karşı uyardı. Bitcoin özellikle Çin’den arka arkaya gelen yasaklama haberlerinin ardından sert düşüşlere sahne oldu ve gün içerisinde 30 bin doların altını görerek endişeleri artırdı. An itibarı ile 29.900 dolardan
Unlu-analist-Elimdeki-BTClerin-Neredeyse-Tamamini-Sattim.jpg

CNBC’nin tanınan yüzü ve eski bir hedge fon yöneticisi olan Jim Cramer, elindeki BTC’lerin neredeyse tamamını elden çıkardığını belirterek yatırımcıları ABD ve Çin hükümetlerinin politikalarına karşı uyardı.

Bitcoin özellikle Çin’den arka arkaya gelen yasaklama haberlerinin ardından sert düşüşlere sahne oldu ve gün içerisinde 30 bin doların altını görerek endişeleri artırdı. An itibarı ile 29.900 dolardan işlem gören lider kripto para birimi bu konumuyla bu sene kırdığı 65 bin dolarlık rekorun ciddi şekilde altında seyrediyor.

Cramer’a göre Bitcoin’in eski şaşaalı günlerine geri dönmesi Çin ve ABD hükümetlerinin olumsuz tutumları sebebiyle çok da mümkün görünmüyor.

Cramer piyasayı ele aldığı son yazısında ilk etapta Çin’i mercek altına aldı ve Çin’deki yasakların asıl sebebinin ülkedeki rejimle alakalı olduğunu ve Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısı sebebiyle mevcut rejime doğrudan bir tehdit oluşturduğunu ifade etti.

Öte yandan siber saldırıların ve kripto paraların yasadışı amaçlarla kullanımının ABD hükümeti tarafından olumsuz karşılandığını ve özellikle Koloni Boru Hattı saldırısı sonrasında Bitcoin karşıtlığının giderek güçlendiğini belirtti.

Aslında Cramer Çin’deki son gelişmelere kadar Bitcoin yanlısı bir tavır çizmesiyle tanınıyordu ancak yakın zamanda gelen peşi sıra olumsuz haber sonrası bu tavrından dönmüşe benziyor.

Bitcoin’in düşüşünün ardında her ne kadar Çin’in aşırı baskıcı tavrı varmış gibi görünse de aslında ateşi ilk körükleyen isim Elon Musk oldu. Musk’ın Bitcoin’i yeterince “yeşil” bulmaması ve karbon salınımına olumsuz etkileri olduğunu iddia etmesinin ardından adeta ekmeğine yağ sürülen ve bir noktadan sonra cadı avına başlayan Çin izlemiş olduğu aşırı baskıcı tavırla Bitcoin için işlerin bu noktaya gelmesine neden oldu.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment