Ünlü Analist, Bitcoin’in (BTC) Düşüşüne Karşı Yatırımcıları Uyardı: Düşüş Bitti mi?

Ünlü Analist, Bitcoin’in (BTC) Düşüşüne Karşı Yatırımcıları Uyardı: Düşüş Bitti mi?

Bitcoin
Mayıs 18, 2021 tarafından kointas
21
Kripto para yatırımcılarının güvenilir kaynaklarından birisi olan ünlü analist Kaleo, düşüşün bitmiş olabileceğini düşünüyor. Kaleo, mayıs ayının başından beri düşüş uyarısı yapıyordu ve beklenen düzeltme sonunda geldi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 50.000 dolar üzerinden alınıp satılıyorken gelen düzeltme ile beraber 42.000 dolar seviyesine iğne attı. “Bitcoin Fiyatı Buradan Dönecek” Bitcoin fiyatının bu düşüşü
Bitcoin-BTC-Sinir-Tanimiyor-Uzmanlar-Zirve-Icin-Hangi-Seviyeyi-Isaret.jpg

Kripto para yatırımcılarının güvenilir kaynaklarından birisi olan ünlü analist Kaleo, düşüşün bitmiş olabileceğini düşünüyor. Kaleo, mayıs ayının başından beri düşüş uyarısı yapıyordu ve beklenen düzeltme sonunda geldi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 50.000 dolar üzerinden alınıp satılıyorken gelen düzeltme ile beraber 42.000 dolar seviyesine iğne attı.

“Bitcoin Fiyatı Buradan Dönecek”

Bitcoin fiyatının bu düşüşü altcoinleri de etkilerken en büyük darbenin yine BTC’ye indirildiği görüldü. Kaleo ise bu düşüşün yatırımcıları korkutmaması gerektiğini ve beklenen anın gelmiş olabileceğini ifade etti.

Popüler analist, “paniğe kapılmayın” odaklı mesajında BTC/USD grafiği de paylaştı. Analistin grafiğine bakıldığında 42.500 dolar seviyesinde çok güçlü bir desteğin yer aldığı ve buradan V formasyonu şeklinde toparlanma yaşanacağına işaret ettiği görülüyor.

Nitekim BTC fiyatı dün gece 42.000 dolara kadar gerilese de buradan yükselişe geçti ve 24 saat içerisinde %5 artış ile yeniden 45.000 dolara ulaştı. Lider kripto para biriminin bu yükselişi ise analistin tahminleri ile örtüşmekte.

Bitcoin’in yanı sıra şu an piyasada en hızlı yükselen kripto paraların ise DeFi odaklı olanlar olduğu görülüyor. Aave, Ethereum ve Sushi gibi DeFi odaklı birçok kripto para projesi son dönemde ciddi bir yükseliş elde etti ve düşüşe de en çok direnenler arasına girdi. Kaleo ise yayınladığı analizinde BTC fiyatının 75.000 dolara kadar ulaşacağını tahmin ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment