Uniswap’de (UNI) Yükseliş Yönlü Beklentiler! – UNI Fiyat Analizi

Uniswap’de (UNI) Yükseliş Yönlü Beklentiler! – UNI Fiyat Analizi

Analizler
Haziran 5, 2021 tarafından kointas
35
2020 yazı furyası olan Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) göz bebeği olan ve Coinmarketcap’te yaklaşık 14.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 10. sırada bulunan Uniswap (UNI), yayın saati itibariyle 25.5 dolar üzerinden işlem görüyor. Boğa Bayrağı Formasyonu! Bitcoin’deki (BTC) düşüş sürecinden %71 oranında etkilenerek 45 dolarlık zirveden 13 dolara kadar düşen UNI, bu dip seviyesi sonrasında hızlı bir
1622940332_Uniswapde-UNI-Yukselis-Yonlu-Beklentiler-–-UNI-Fiyat-Analizi.png

2020 yazı furyası olan Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) göz bebeği olan ve Coinmarketcap’te yaklaşık 14.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 10. sırada bulunan Uniswap (UNI), yayın saati itibariyle 25.5 dolar üzerinden işlem görüyor.

Boğa Bayrağı Formasyonu!

Bitcoin’deki (BTC) düşüş sürecinden %71 oranında etkilenerek 45 dolarlık zirveden 13 dolara kadar düşen UNI, bu dip seviyesi sonrasında hızlı bir toparlanma yaşadı. Bu toparlanmayı günlükte art arda üç yeşil mum ve %100’ün üzerindeki yükselişle gerçekleştiren UNI’nin yatay bir konsolidasyon süreci yaşadığı görülüyor.

Uniswap (UNI) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu yükseliş sonrası görülen yatay seyrin UNI’de yükseliş sinyalini gösteren bir BOĞA bayrağına işaret ettiği düşünülüyor. Bu bayrağın üst bandında satış baskısı yiyen UNI, grafikte fiyatın dip ve zirve seviyeleri arasında uygulanan fibonacci düzeltmesine göre önemli bir alan olan 24.2 – 25.22 dolar aralığına doğru geriliyor. Bu gerilemeyle birlikte de MA20 seviyesi olan 26.16 dolar altına düşen UNI’nin bu alanda destek bulması bekleniyor.

Şimdilik satışların hafif bir şekilde devam ettiği UNI’de bu seviyelerden alım yönlü pozisyon alan yatırımcılar, 29 – 32 ve 37.5 dolar dirençlerini hedeflemesi doğru bir strateji olabilir. Ayrıca bu stratejide kanalın alt bandı altındaki ya da risk iştahına bağlı olarak 24 dolar altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gidilebilir.

Kırılan Yükselen Kama Sonrası MA100 Desteği!

Günlük grafikte olumlu bir görünümü olan ancak gerilemeye devam eden UNI’nin 4 saatlik grafiğinde yükselen kama kırılımının gerçekleştiği görülüyor.

Uniswap (UNI) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Genellikle aşağı yönlü kırıldığı bilinen yükselen kama formasyonunun burada da düşüş trendini gösteren kırmızı trend çizgisine geldiği yerde aşağı yönlü %10’luk sert bir kırılım gösteriyor. Bu kırılım sonrasında MA100 seviyesi olan 25.18 dolarda destek bulan UNI, yükseliş trendini gösteren yeşil çizgi üzerine çıkmaya çalışıyor.

Bu durumda fiyatın yeşil trend çizgisi altındaki kapanışlarında MA100’ü kırarak 23.43 – 23.97 dolar desteğine doğru gerilediği görülebilir. Bu desteğin kırılması ise 21.44 – 19.45 – 16.98 dolar desteklerinin gündeme gelmesine neden olabileceği için stop olma işareti olarak belirlenebilir.

* Yukarıda yazılanla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment