Twitter MicroStrategy’nin Yolundan Mı Gidiyor?

Twitter MicroStrategy’nin Yolundan Mı Gidiyor?

Bitcoin
Mart 2, 2021 tarafından kointas
24
Dünyanın en büyük yazılım geliştirme şirketlerinin başında gelen MicroStrategy’nin 15 milyon dolarlık ek Bitcoin alımı yaptığı haberlerinin ardından Twitter’ın değiştirilebilir tahvil aracılığıyla nitelikli kurumsal alıcılardan 1.25 milyar dolarlık hatırı sayılır bir miktar topladığını açıklamasıyla bakışlar Twitter’a çevrilmiş durumda. Bilindiği gibi bugün itibarıyla elindeki BTC miktarını 90.859’a yükselten MicroStrategy, BTC yatırımını arttırmış durumda. Söz konusu tahvil
Twitter-MicroStrategynin-Yolundan-Mi-Gidiyor.jpg

Dünyanın en büyük yazılım geliştirme şirketlerinin başında gelen MicroStrategy’nin 15 milyon dolarlık ek Bitcoin alımı yaptığı haberlerinin ardından Twitter’ın değiştirilebilir tahvil aracılığıyla nitelikli kurumsal alıcılardan 1.25 milyar dolarlık hatırı sayılır bir miktar topladığını açıklamasıyla bakışlar Twitter’a çevrilmiş durumda.

Bilindiği gibi bugün itibarıyla elindeki BTC miktarını 90.859’a yükselten MicroStrategy, BTC yatırımını arttırmış durumda.

Söz konusu tahvil haberleriyle dikkatleri üzerinde toplamayı başaran ve Bitcoin’e olan ilgisiyle tanınan Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin bu son hamleyle MicroStrategy’nin yolundan gideceğine inanan isimler arasında Anthony Pompliano ve Misha Lederman da yer alıyor.

Özellikle Pompliano’nun “Zamanın ne getireceği belli olmaz ancak Jack gibi Bitcoin’in gücünü anlayan çok az insan var.” sözleri ünlü traderın konuyla ilgili beklentisini açıkça ortaya koyuyor.

Twitter tarafından yapılan basın açıklamasına göreyse söz konusu tahvillerin 2026 yılında piyasaya çıkması ve sadece nitelikli kurumsal yatırımcılara özel bir yatırımla toplanacağı belirtildi.

Peki, tahvillerin satışından elde edilen gelir nereye harcanacak?

Tahvillerden elde edilen gelirin bir kısmının senet hedge işlemlerinin maliyetini ödemek için kullanılacağı, bir kısmının ise şirketin bu yıl ödemesi gereken %1.00’lik dönüştürülebilir senetleri ile genel kurumsal amaçları için harcanacağı belirtiliyor.

Her ne kadar bu açıklamalara göre söz konusu tahvillerin hedefinde Bitcoin yatırımı yokmuş gibi görünse de -Square’ın 2020 yılının Eylül ayında yaptığı 50 milyon dolarlık BTC satın alımı akla geldiğinde- Twitter için de aynı BTC alımının kapıda olması ihtimaller dahilinde görünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment