Twitter CEO’su Dorsey, Bitcoin (BTC) Düşmanı Senatörü Takipten Çıktı!

Twitter CEO’su Dorsey, Bitcoin (BTC) Düşmanı Senatörü Takipten Çıktı!

Bitcoin
Haziran 10, 2021 tarafından kointas
11
Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, kripto para sektörüne yakınlığı ile tanınıyor. Bizzat Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını daha önce defalarca belirten Dorsey, kripto para ekosistemini geliştirmek için de elini taşın altına koyanlardan birisi. Dorsey’in son hamlesi ise bu konuda ne kadar kararlı ve acımasız olduğunu gösteriyor. ABD’nin tartışmalı isimlerinden olan Senatör Elizabeth Warren, 9 Haziran
Twitter-CEOsunun-Bitcoine-BTC-Verdigi-Destek-Hiz-Kesmeden-Suruyor.jpg

Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, kripto para sektörüne yakınlığı ile tanınıyor. Bizzat Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını daha önce defalarca belirten Dorsey, kripto para ekosistemini geliştirmek için de elini taşın altına koyanlardan birisi. Dorsey’in son hamlesi ise bu konuda ne kadar kararlı ve acımasız olduğunu gösteriyor.

ABD’nin tartışmalı isimlerinden olan Senatör Elizabeth Warren, 9 Haziran tarihinde katıldığı senato duruşmasında lider kripto para birimi Bitcoin’i eleştirdi.

Warren, lider kripto para biriminin “berbat” bir yatırım olduğunu vurguladıktan sonra bunun aslında yasadışı işlemler ve aktiviteler için güvenli bir yer ve popüler bir tercih olduğunu belirtti.

Bitcoin Madenciliği Tam Bir Felaket!

Senatör Warren açıklamasının devamında çevreye bir hayli zarar verdiğini iddia ettiği Bitcoin madenciliğine yasaklar getirilmesi çağrısında da bulundu. Bitcoin madenciliğinin gezegen için bir “felaket” olduğunu belirten Warren, bunun aksine merkez bankası dijital para birimlerini ise desteklediğini ortaya koydu.

Warren’ın ifadelerine göre tek bir Bitcoin işlemi, ortalama bir ailenin bir aylık elektrik tüketimine eşdeğer elektrik harcıyor. Bitcoin’in volatil olmasından da dem vuran Warren, bunun “berbat bir para birimi” olduğunu vurguladı.

Dorsey ise tam olarak bu açıklamalar sonrasında Elizabeth Warren’ı takipten çıktı. Bu da Dorsey’in kişisel olarak Warren’a ve kendisinin görüşlerine katılmadığını gösteriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment