Türkler Güvenli Liman Arayışında! Bitcoin (BTC), Binance ve Coinmarketcap Aramaları Zirve Yaptı!

Türkler Güvenli Liman Arayışında! Bitcoin (BTC), Binance ve Coinmarketcap Aramaları Zirve Yaptı!

Bitcoin
Nisan 25, 2021 tarafından kointas
8
Türkiye, Merkez Bankası tarafından çıkarılan yönetmelik ile başlayan ve yerli kripto para borsalarında yaşanan vurgunlara kadar uzanan süreçte Bitcoin’i ve kripto paraları tartışmaya devam ediyor. Kripto para yasaklandı mı yasaklanmadı mı karmaşasından henüz çıkmışken yeni bir dolandırıcılık türüyle tanışan yatırımcılar sudan çıkmış balığa döndü. Bu süreçte Bitcoin fiyatında yaşanan sert dalgalanmalar da bu işin adeta
Turkler-Guvenli-Liman-Arayisinda-Bitcoin-BTC-Binance-ve-Coinmarketcap-Aramalari.jpg

Türkiye, Merkez Bankası tarafından çıkarılan yönetmelik ile başlayan ve yerli kripto para borsalarında yaşanan vurgunlara kadar uzanan süreçte Bitcoin’i ve kripto paraları tartışmaya devam ediyor.

Kripto para yasaklandı mı yasaklanmadı mı karmaşasından henüz çıkmışken yeni bir dolandırıcılık türüyle tanışan yatırımcılar sudan çıkmış balığa döndü.

Bu süreçte Bitcoin fiyatında yaşanan sert dalgalanmalar da bu işin adeta tuzu biberi oldu.

Analist Lex Moskovski’ye göre açgözlülüğün azaldığı ve korkunun yükseldiği bu ortamda Türklerin Bitcoin aramaları da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Yerli borsalardan tedirgin olan yatırımcıların güvenli liman bulmak için CoinmarketCap’ta yaptıkları araştırmalar da %44 oranında arttı.

Türklerin Binance’a olan ilgisi de arttı. Moskovski, Türklerin Binance ziyaretlerinin %14.6 oranında arttığını ifade etti.

Aslında yaşanan son gelişmelerin piyasadan kaçıştan ziyade güvenli bir liman arayışını tetiklediği görülüyor. Bitcoin’e olan ilgi hala yüksek seviyelerde seyrederken, yatırımcılar paralarını güvenle tutabilecekleri yeni platformlar arıyorlar.

Uzmanlar kripto para borsalarının sadece alım satım için kullanılmasını ve kripto varlıkların borsalarda değil soğuk cüzdanlarda saklanmasını tavsiye ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment