Türkler Bitcoin’i “Keşfetti” – Bitcoin Sistemi

Türkler Bitcoin’i “Keşfetti” – Bitcoin Sistemi

Bitcoin
Şubat 14, 2021 tarafından kointas
36
  Bitcoin ABD’de birçok kurumsal yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı ve “ana akım” olma yolunda ilerliyor. Wall Street’deki dev kurumların Bitcoin maruziyeti için araştırma içerisinde olduğunu ve yeni girişimlerde bulunduklarını sürekli aktarıyoruz. Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin almasının ardından bankaların da Bitcoin ve kripto paralara yönelmesi Financial Times’ın manşetine taşınmış ve “Bitcoin ana akım mı
Turkler-Bitcoini-Kesfetti-Bitcoin-Sistemi.jpg

 

Bitcoin ABD’de birçok kurumsal yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı ve “ana akım” olma yolunda ilerliyor. Wall Street’deki dev kurumların Bitcoin maruziyeti için araştırma içerisinde olduğunu ve yeni girişimlerde bulunduklarını sürekli aktarıyoruz.

Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin almasının ardından bankaların da Bitcoin ve kripto paralara yönelmesi Financial Times’ın manşetine taşınmış ve “Bitcoin ana akım mı oluyor?” sorusu sorulmuştu.

Benzer bir durum Türk medyasında da görülüyor. Özelikle 2021 yılı itibariyle ana akım Türk medyasında günde birden fazla Bitcoin ve altcoin haberi paylaşılmaya başlandığı görüyoruz.

Son günlerde Bitcoin’in her hamlesini takip eden büyük haber siteleri Bitcoin’deki her rekoru son dakika haberi olarak duyurmaya başladı.

Buna benzer bir durum 2017 yılından Bitcoin yine rekordan rekora koşarken gözlenmişti. Yaşanan büyük çöküş sonrası unutulan Bitcoin’i Türk medyası yeniden keşfetmiş durumda.

Türkiye’deki ana akım medyanın bu ilgisi, Bitcoin’e yönelen Türk yatırımcı kitlesini de her geçen gün artırıyor.

Bitcoin 3000$-5000$ seviyelerindeyken yüzüne bakmayan medyanın Bitcoin 50.000$ olunca her gün Bitcoin rekor haberi paylaşması, fırsatı kaçırmak istemeyen yeni yatırımcıların yüksek fiyattan Bitcoin almasına neden oluyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment