Türkiye’de Yeni Kripto Para Vurgunu: Merkez Bu Sefer Eskişehir!

Türkiye’de Yeni Kripto Para Vurgunu: Merkez Bu Sefer Eskişehir!

Bitcoin
Haziran 25, 2021 tarafından kointas
21
Türkiye’deki kripto para ekosistemi henüz Thodex kripto para borsasının yaşattıklarını unutmamış durumdayken buna benzer bir durum daha oluştu. Eskişehir merkezli olan ve aylık %30’a varan kazanç sunması ile dikkat çeken Smart Trade Coin yapısı resmen çöktü. 200 Milyon TL Değerinde Yeni Kripto Para Vurgunu NTV tarafından aktarılan bilgilere göre Eskişehir’de ofisi de bulunan yapının topladığı
Turkler-Guvenli-Liman-Arayisinda-Bitcoin-BTC-Binance-ve-Coinmarketcap-Aramalari.jpg

Türkiye’deki kripto para ekosistemi henüz Thodex kripto para borsasının yaşattıklarını unutmamış durumdayken buna benzer bir durum daha oluştu. Eskişehir merkezli olan ve aylık %30’a varan kazanç sunması ile dikkat çeken Smart Trade Coin yapısı resmen çöktü.

200 Milyon TL Değerinde Yeni Kripto Para Vurgunu

NTV tarafından aktarılan bilgilere göre Eskişehir’de ofisi de bulunan yapının topladığı yaklaşık 200 milyon TL, Marshall Adaları merkezli hesaplara aktarıldı ve projenin arkasındaki isimler de sırra kadem bastı.

Söz konusu ponzi yapısının Twitter hesabına girildiğinde, 43.000 takipçisinin olduğu ve bot tabanlı bir yazılım platformu kullanıldığı bilgisi görülmekte.

Smart Trade Coin’in Twitter hesabına bakıldığında işlemlerin ise 6 Haziran tarihinden beri durduğu ve özellikle projenin bu tarihten sonra hiçbir güncelleme paylaşmadığı görülüyor. Proje ekibi tarafından paylaşılan son tweet ise aynı Thodex borsasında olduğu gibi zaman kazanmaya yönelik.

Sistemi kullananlara belirli paketlerin satın aldırıldığı ve “sistemin robotla çalışarak 7/24 kullanıcılara hizmet ettiğinin” vurgulandığı belirtilmekte. 200.000’e yakın kişinin sisteme dahil olduğu belirtiliyor.

Smart Trade Mağdurları isimli bir grubun ise Eskişehir’deki ofisi bastığı ancak kimseyi muhatap bulamadığı da aktarılmakta. Türkiye’nin lider ekibinde yer alanlar arasında ise Osman Esmer, Emre Ünal, Çiğdem Karaca, İlhan Özcan, Zeliha Yılmaz ve İlhan Çetiner gibi isimlerin olduğu belirtiliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment