Trump’ın Eski Danışmanından Bitcoin (BTC) Açıklaması: Boğa Bitti mi?

Trump’ın Eski Danışmanından Bitcoin (BTC) Açıklaması: Boğa Bitti mi?

Bitcoin
Mayıs 21, 2021 tarafından kointas
17
ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ın danışmanlarından birisi olan Anthony Scaramucci, Bitcoin’in (BTC) boğa koşusunun bitip bitmemesi hakkında konuştu. Şu an için SkyBridge Capital’in kuruculuğunu üstlenen Scaramucci, kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşe rağmen Bitcoin’in boğa koşusunun bitmediğini vurguladı. Bitcoin İçin Boğa Bitmedi CNBC’ye konuşan ünlü yatırımcı, Bitcoin’in fiyat geçmişine bakıldığında aslında uzun vadede çok sert
Trumpin-Eski-Danismanindan-Bitcoin-BTC-Aciklamasi-Boga-Bitti-mi.jpeg

ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ın danışmanlarından birisi olan Anthony Scaramucci, Bitcoin’in (BTC) boğa koşusunun bitip bitmemesi hakkında konuştu. Şu an için SkyBridge Capital’in kuruculuğunu üstlenen Scaramucci, kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşe rağmen Bitcoin’in boğa koşusunun bitmediğini vurguladı.

Bitcoin İçin Boğa Bitmedi

CNBC’ye konuşan ünlü yatırımcı, Bitcoin’in fiyat geçmişine bakıldığında aslında uzun vadede çok sert düşüşlerin olmadığını ve uzun vadede planın hala tıkır tıkır ilerlediğini belirtti.

Kripto para piyasasının şu an beklentilerle dolduğunu da ifade eden tecrübeli analist, “küçük yatırımcıların büyük bir kısmının aşırı kaldıraç kullandığına” dikkat çekti.

Scaramucci, hem BTC hem de altcoin pozisyonlarında çok büyük likidasyonların yaşandığını ve bunun sebebinin de tahmin edilebileceği gibi kaldıraçlar olduğunu vurguladı.

Mevcut veriler ise Bitcoin’in %30 düştüğü günde kripto para piyasasının 9 milyar dolarlık likidasyon yaşadığına işaret ediyor. Analist, bu likidasyonların büyük bir satış baskısına yol açarak piyasanın tek bir günde kaldıramayacağı kadar sert düşmesini sağladığını savunuyor.

Scaramucci, uzun vadede yükselişin devam edeceğini belirterek 32.000 dolara kadar düşüş yaşandığında dip alımı yaptığını ima etti. Belki de bu alım Scaramucci tarafından değil, direkt olarak SkyBridge Capital fon tarafından yapılmış olabilir.

SkyBridge CEO’su, Tesla’nın artık BTC ödemesi kabul etmemesinin ise “atlatılması gereken” bir kötü haber olduğunu vurguladı. Buna rağmen dev bankalar hala BTC’yi desteklemeye devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment