Tron’da (TRX) Son Durum Ne? – Justin Sun Açıklaması Ve TRX Fiyat Analizi!

Tron’da (TRX) Son Durum Ne? – Justin Sun Açıklaması Ve TRX Fiyat Analizi!

Analizler
Haziran 1, 2021 tarafından kointas
20
Justin Sun tarafından 2017 yılında kurulan Tron (TRX) ağının yerel tokenı olan TRX, her altcoin gibi Bitcoin’de yaşanan (BTC) düşüşlerle kaderi olan gerilemeyi %69 oranında yaşadı. Dip Satın Alındı! Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda dip seviyesinin satın alındığını belirten Sun, hâlâ majör hareketlerin erken safhada olunduğu üzerine duruyor. Tron ağını kullanan Tether (USDT) ve TRX’de yaşanan yükselişlere
Tron-TRX-Onemli-Alandan-Destek-Buldu-–-TRX-Fiyat-Analizi.jpg

Justin Sun tarafından 2017 yılında kurulan Tron (TRX) ağının yerel tokenı olan TRX, her altcoin gibi Bitcoin’de yaşanan (BTC) düşüşlerle kaderi olan gerilemeyi %69 oranında yaşadı.

Dip Satın Alındı!

Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda dip seviyesinin satın alındığını belirten Sun, hâlâ majör hareketlerin erken safhada olunduğu üzerine duruyor. Tron ağını kullanan Tether (USDT) ve TRX’de yaşanan yükselişlere de dikkat çeken Sun, yükseliş beklentisinin oldukça fazla olduğunu ve en iyisinin henüz gelmediğini savunuyor.

Günlükte Satış Baskısı Azalıyor!

Günlük grafikte düşüşe karşı büyük bir destek olan 200 günlük hareketli ortalama üzerinde fiyatlanan TRX, yayın saati itibariyle 0.0744 dolardan işlem görüyor.

Tron (TRX) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Piyasada birçok altcoine yükseliş yönlü izin vermeyen BTC, TRX’i de baskılamaya devam ederken MACD göstergesine bakıldığında fiyat üzerindeki satış baskısının azaldığı görülüyor. Baskının azalmasına karşın TRX, uygulanan fibonacci düzeltmesindeki 0.0774 – 0.0794 dolar aralığında dirençle karşılaşıyor.

TRX’de yükseliş trendine dönülmesi için günlükte MA200 seviyesi olan 0.089 doların geçilmesi ve üzerinde kalıcılık sağlanması gerekiyor. Bu şart sağlandıktan sonra ise TRX’in önünde 0.0941 ve 0.103 dolar dirençleri bulunuyor.

TRX Giderek Sıkışıyor!

4 Saatlik zaman aralığında TRX grafiğine bakıldığında simetrik üçgen formasyonunun oluştuğu ve fiyatın giderek sıkıştığı görülüyor.

Tron (TRX) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fibonacci seviyelerinden birine de denk gelen MA20 seviyesi olan 0.073 dolar önemli bir destek olmakla birlikte formasyonun alt kanadını güçlendiriyor. Ayrıca yukarıda da formasyonun direnç seviyesi olan kırmızı trend çizgisinin geçilmesi halindeyse fiyatı 0.0772 – 0.0784 dolar aralığına gelen direnç bölgesi bekliyor.

Alım yönlü hareket etmek için fiyatın destek seviyesi olan 0.073 civarına gerilemesi beklenebilir. Ancak bu destek altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gitmek mantıklı bir strateji olabilir.

Kısa Vadeli Yükselen Kanal Görünümü

Son olarak TRX’e saatlik grafikte bakıldığında 0.0664 dolardan bu yana gelen bir yükselen kanal görünümü bulunuyor.

Tron (TRX) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu kanalın alt bandına doğru inen TRX, burada hem fibonacci açısından önemli olan hem de Supertrend indikatörünün destek noktasına denk gelen 0.0738 – 0.0741 dolar aralığından destek buluyor. Kısa vadeli olarak bu kanal dışına çıkılmadığı sürece fiyatın en azından orta bandına doğru ilerlemesi bekleniyor. Ancak kanal dışına çıkılır ve ardından destek alanı kırılırsa TRX’in grafikte görülen alt destek noktalarına doğru ilerlemesi ihtimaliyle stop olma yoluna gidilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment