Trend Kırılım Sonrası İlk Hareketini Yapan Dogecoin (DOGE) Yeniden Destek Hattında! – DOGE Fiyat Analizi

Trend Kırılım Sonrası İlk Hareketini Yapan Dogecoin (DOGE) Yeniden Destek Hattında! – DOGE Fiyat Analizi

Analizler
Haziran 9, 2021 tarafından kointas
15
Elon Musk denince Tesla ve SpaceX’den önce aklan gelen ilk şey olan Dogecoin (DOGE), en son trend kırılımından sonra gelen Coinbase haberiyle yükselişinin başladığı destek bölgesine geri dönüyor. Günlükte Destek Hattı Ve MA20 Direnci! Bitcoin’deki (BTC) düşüş sürecinden fazlasıyla etkilenen ve oldukça hacimsiz bir hâle gelen DOGE, geçtiğimiz günlerde zirve seviyeden gelen düşüş trendini kırdıktan
Trend-Kirilim-Sonrasi-Ilk-Hareketini-Yapan-Dogecoin-DOGE-Yeniden-Destek.jpeg

Elon Musk denince Tesla ve SpaceX’den önce aklan gelen ilk şey olan Dogecoin (DOGE), en son trend kırılımından sonra gelen Coinbase haberiyle yükselişinin başladığı destek bölgesine geri dönüyor.

Günlükte Destek Hattı Ve MA20 Direnci!

Bitcoin’deki (BTC) düşüş sürecinden fazlasıyla etkilenen ve oldukça hacimsiz bir hâle gelen DOGE, geçtiğimiz günlerde zirve seviyeden gelen düşüş trendini kırdıktan sonra hacim bulamadığı için 0.3049 – 0.326 dolar aralığındaki destek hattına doğru çekildi. Tam bu sırada gelen Coinbase Pro listelemesiyle beraber hacim bulan DOGE, %50’ye yakın bir yükseliş yaşadıktan sonra yeniden bu seviyelere geriledi.

Günlük zaman diliminde oldukça önemli olan bu aralığın içinde bulunan DOGE, yayın saati itibariyle 0.333 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Dogecoin (DOGE) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu noktada alım için uygun olduğu düşünülen DOGE’da belirlenebilecek bir alım stratejisinde 0.304 dolar altındaki mum kapanışlarında daha büyük düşüşlerin tetiklenebileceği düşünülerek stop olma yoluna gidilebilir.

Ayrıca alım sonrası yükseliş yönlü beklentilerde MA20 seviyesi olan 0.347 dolar ve 0.4 dolar dirençlerinde kısa vadeli kâr alımları yapılabilir.

Açıkçası DOGE’un bu seviyelerden yeni bir yükseliş yapması için yeni bir haberin gelmesi ya da BTC ve ETH demirbaşlarının harekete geçerek yükselişi tetiklemesi gerekiyor.

Alçalan Üçgen Formasyonu Sonrası Düşüş Trendi!

2 – 7 Haziran aralığında 4 saatlik grafikte alçalan üçgen formasyonu oluşturduğu ve bu formasyonun hedefine vardığı görülen DOGE, beyaz düşüş trendine doğru yatay bir konsolidasyon halinde ilerliyor.

Dogecoin (DOGE) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Kararsız ve hacimsiz bir şekilde düşüş trendinin direnç noktasına doğru ilerleyen DOGE’un bu noktada bir karar vermesi gerekiyor.

Yükseliş yönlü bir hareketin gelmesi sonucunda fiyatın yeşil yola benzer bir hareket yapması beklenirken hacim yetersiz gelirse DOGE’un bir süre daha yatay seyre devam ettiğini görebiliriz.

Düşüş yönlü senaryoda ise fiyatın kırmızı yolu izleyerek 0.267 dolar seviyesine kadar düşüşü gerçekleşebilir. Bu üründe yatırım yapmadan önce bu kararı vermesini beklemenin daha doğru olacağı düşünülüyor.

Saatlikte Yükselen Kama Formasyonu!

Saatlik grafikte DOGE’u incelediğimizde genellikle aşağı yönlü kırıldığı bilinen bir yükselen kama formasyonunun oluştuğu görülüyor.

Dogecoin (DOGE) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

BTC’deki yükseliş hareketiyle birlikte bu kamanın alt bandında destek bulan ve hızla yükselişe geçen DOGE’un bu formasyonu yukarı yönlü kırma şansına sahip olduğu görünüyor. Ancak bu kırılım için fiyatın 0.338 – 0.34 dolar aralığı üzerinde mum kapanışları yapması gerekiyor.

Her zamanki gibi ihtimallere dayanan bu grafiklerin zamanla işleyip işlemediği çıkacağı için dikkatle takip ederek yatırım yapmak, en doğru kararı en doğru yerde vermek gerekiyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment