Tim Draper Dudak Uçuklatan Bitcoin Tahminini Erkene Çekti: Hedef 2022!

Tim Draper Dudak Uçuklatan Bitcoin Tahminini Erkene Çekti: Hedef 2022!

Bitcoin
Haziran 16, 2021 tarafından kointas
77
Ünlü Silikon Vadisi yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin konusunda bugüne kadar hep olumlu yorumlarda bulunmasıyla tanınıyor. Milyarder isim, istikrarlı tavrından bir an olsun vazgeçmiş değil. Nitekim geçen sene yapmış olduğu BTC fiyat tahmininin tutmaması halinde çiğ yumurta yiyeceğini söyleyen Draper, 2023’e kadar 250 bin dolarlık fiyatın görüleceği konusundaki ısrarından vazgeçmiş değil, hatta çıtayı bir adım daha
Tim-Draper-Dudak-Ucuklatan-Bitcoin-Tahminini-Erkene-Cekti-Hedef-2022.jpg

Ünlü Silikon Vadisi yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin konusunda bugüne kadar hep olumlu yorumlarda bulunmasıyla tanınıyor.

Milyarder isim, istikrarlı tavrından bir an olsun vazgeçmiş değil. Nitekim geçen sene yapmış olduğu BTC fiyat tahmininin tutmaması halinde çiğ yumurta yiyeceğini söyleyen Draper, 2023’e kadar 250 bin dolarlık fiyatın görüleceği konusundaki ısrarından vazgeçmiş değil, hatta çıtayı bir adım daha üste taşımış görünüyor: yeni hedef 2022!

Ünlü bir haber kanalında paylaştığı yorumlarla BTC yatırımcılarını heyecanlandıran Draper, lider kripto para biriminin 250 bin doları göreceğini ve hatta önümüzdeki 20 30 yıllık süreçte söz konusu kripto değerin tüm ödeme faaliyetlerinin merkezine oturacağını iddia etti.

Peki, Hangi Şirketler Bitcoin Ödemesi Alıyor?

Bugüne kadar pek çok dev şirket Bitcoin’le ödeme almayı kabul etti. Söz konusu şirketler arasında Starbucks’tan PayPal’a, airBaltic’ten Microsoft’a, LOT Polish Airlines’tan Expedia’ya kadar pek çok isim yer alıyor.

Draper’a göre ise bu dev şirketleri daha birçok ünlü isim takip edecek ve önümüzdeki 1 buçuk yılda herkes Bitcoin ödemesi kabul eder hale gelecek!

Draper Nasıl Bu Kadar İddialı Konuşabiliyor?

Draper’ın Bitcoin hakkında bu kadar iddialı tahminlerde bulunuyor oluşunun altındaki en önemli sebep ise, ABD gibi ülkelerin sınırsız para basma politikalarına karşılık Bitcoin’in merkeziyetsiz en güçlü kripto para birimi sıfatıyla enflasyona karşı güçlü bir kalkan oluşturması ve piyasadaki Bitcoin miktarının en fazla 21 milyon BTC ile sınırlı olması.

Hal böyle iken Draper gibi ünlü isimlerin bu tarz iddialı yorumlar yapması ve dahası bu tür yorumlarda gerçeklik payı bulunması çok da ütopik değil.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment