The Washington Post: “Biden Yönetimi Bitcoin’i (BTC) ve Kripto Paraları İnceliyor!”

The Washington Post: “Biden Yönetimi Bitcoin’i (BTC) ve Kripto Paraları İnceliyor!”

Bitcoin
Mayıs 25, 2021 tarafından kointas
19
Bitcoin ve kripto paralarda yaşanan dalgalanma sadece yatırımcıların değil regülatörlerinde gündeminde. Washington Post’ta bugün yayınlanan ve ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırılan bir haberde, Biden yönetiminin kripto para birimlerine ilişkin yasal boşlukları incelediği belirtildi. Haberde, Biden yönetiminin milletvekilleri ve merkez bankası yöneticileriyle toplantılar gerçekleştirdiği ve kripto para birimlerinin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek için neler yapılabileceğinin tartışıldığı
The-Washington-Post-Biden-Yonetimi-Bitcoini-BTC-ve-Kripto-Paralari.jpg

Bitcoin ve kripto paralarda yaşanan dalgalanma sadece yatırımcıların değil regülatörlerinde gündeminde.

Washington Post’ta bugün yayınlanan ve ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırılan bir haberde, Biden yönetiminin kripto para birimlerine ilişkin yasal boşlukları incelediği belirtildi.

Haberde, Biden yönetiminin milletvekilleri ve merkez bankası yöneticileriyle toplantılar gerçekleştirdiği ve kripto para birimlerinin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek için neler yapılabileceğinin tartışıldığı belirtildi.

Bu ayın başlarında Hazine Bakanlığı’nın ilgili personeli Beyaz Saray’daki yetkililere kripto para birimlerinin oluşturduğu riskler hakkında bilgi vermişti.

Yetkililer, kripto paraların yasadığı işlerde kullanım durumu, kripto para borsalarıyla ilgili yasal boşluklar ve yatırımcı koruması gibi konularda araştırma yapıyor.

Kaynaklara göre, ABD kripto paraları finansal istikrar için henüz bir risk olarak görmüyor. Açıklamaların ve araştırmaların da bu eksende yapıldığı ifade ediliyor.

Janet Yellen, Gary Gensler ve Jerome Powell’in önceki açıklamaları dikkate alındığında ağırlıklı olarak yatırımcıları risklere karşı uyaran çağrılar yaptıkları görülüyor.

Çin’in  kripto paraları ve Bitcoin’i kendi dijital parasına karşı rakip olarak gördüğü için bu kadar sert tavırlar sergilediği düşünüldüğünde, ABD’nin kripto paraları kendi finansal sistemi için bir risk olarak görmemesi ona yaklaşımını biraz daha yumuşatıyor diyebiliriz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment