Tesla’ya Bitcoin’lerini (BTC) Sat Çağrısı Geldi!

Tesla’ya Bitcoin’lerini (BTC) Sat Çağrısı Geldi!

Bitcoin
Mart 4, 2021 tarafından kointas
17
Fed başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları sonrası Bitcoin ve hisse senedi piyasalarında sert düşüşler gözlendi. Bu düşüşler de son dönemde aşırı yükselen teknoloji hisseleri en çok kayıp verenler arasında yerini aldı. Bitcoin yatırımlarıyla gündeme gelen Tesla, bugün %10 oranında değer kaybederek 600$ seviyesine kadar geri çekildi. Piyasalardaki çalkantı devam eden ederken eski Goldman Sachs yöneticisi Gary
Teslanin-Bitcoin-BTC-Alimi-1-Yillik-Arac-Satisindan-Daha-Cok.jpg

Fed başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları sonrası Bitcoin ve hisse senedi piyasalarında sert düşüşler gözlendi.

Bu düşüşler de son dönemde aşırı yükselen teknoloji hisseleri en çok kayıp verenler arasında yerini aldı.

Bitcoin yatırımlarıyla gündeme gelen Tesla, bugün %10 oranında değer kaybederek 600$ seviyesine kadar geri çekildi.

Piyasalardaki çalkantı devam eden ederken eski Goldman Sachs yöneticisi Gary Black’ten Tesla’ya bir çağrı geldi.

“Tesla’nın, Tesla hisselerini almak için Bitcoin pozisyonunu tasfiye ettiğini duyurduğu zamanki olumlu havayı hayal edin. Pek olası değil ama hissedarlar için çok destekleyici olacaktır.” diyen Black, Tesla yönetimine düşen hisse fiyatını ayakta tutmak için Bitcoin’lerini satmasını tavsiye etti.

“Tesla, yatırımcılarına “1.5 milyar dolarla Bitcoin almamızı mı? Tesla hisse senedi almamızı mı isterdiniz?” diye sorsaydı %95’i Tesla hisse senedi derdi.”

Tesla’nın hisseleri Bitcoin satın aldığını duyurduğu 8 şubattan itibaren %30 oranında düştü.

Birçok yatırımcı bu düşüşün Bitcoin alımıyla alakalı olduğunu düşünse de, Tesla 1 yıllık araç satışından elde edemediği geliri kısa sürede Bitcoin’den elde etti. Dolayısıyla Tesla’nın Bitcoin alımı ile hisse senetlerindeki düşüş arasında bir bağlantı kurarak, Bitcoin’lerini sat çağrısında bulunmak çok gerçekçi görünmüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment