Tesla’nın Bitcoin (BTC) Hamlesine Ripple (XRP) CEO’sundan Yanıt!

Tesla’nın Bitcoin (BTC) Hamlesine Ripple (XRP) CEO’sundan Yanıt!

Bitcoin
Mayıs 12, 2021 tarafından kointas
9
Elon Musk, kısa süre önce attığı twitte Tesla’nın Bitcoin ile araç satışını durduğunu söyledi. Musk’ın bu hamlesi birçok yatırımcı tarafından tepkiyle karşılandı ve #dontbuytesla akımı başlatıldı. Akım kısa sürede Türkiye gündeminde 1. sıraya yerleşti. Elon bir sal artık piyasayı#dontbuytesla https://t.co/zRoLuktoiZ — Yusuf Numanoğlu (@YusufNumanoglu) May 12, 2021 Yatırımcılar Musk’a tepkilerini dile getirirken bir yanıt da
Ripple-CEOsu-Bitcoini-Elestirdi-Herkesi-XRPye-Davet-Etti.jpg

Elon Musk, kısa süre önce attığı twitte Tesla’nın Bitcoin ile araç satışını durduğunu söyledi.

Musk’ın bu hamlesi birçok yatırımcı tarafından tepkiyle karşılandı ve #dontbuytesla akımı başlatıldı. Akım kısa sürede Türkiye gündeminde 1. sıraya yerleşti.

Yatırımcılar Musk’a tepkilerini dile getirirken bir yanıt da Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan geldi.

“Bunu fazla düşünmeyelim” diyen CEO, BTC’nin her zaman kalıcı olacağını vurguladı. Bitcoin’in enerji tüketiminin bir sorun olduğunu ve bu soruna kulak tıkamanın bir çözüm getirmeyeceğini ifade eden CEO, çözüm üzerinde çalışmamız gerektiğini ifade etti.

Garlinghouse daha önceki demeçlerinde de Bitcoin’in enerji tüketimi konusundaki endişelerini dile getirmiş ve Ripple’ın bu alanda iyi bir alternatif oluşturduğunu belirtmişti.

Ripple CEO’su bu açıklamaları ile Musk’ın endişelerini haklı bulduğunu ifade etmiş oldu.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment