Tesla’nın Bitcoin (BTC) Alımı, 1 Yıllık Araç Satışından Daha Çok Kazanç Sağladı

Tesla’nın Bitcoin (BTC) Alımı, 1 Yıllık Araç Satışından Daha Çok Kazanç Sağladı

Bitcoin
Şubat 21, 2021 tarafından kointas
37
  Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) açıklamalarından çok, şirketi Tesla’nın Bitcoin alımı konuşuldu. Elon Musk daha sonra yaptığı açıklamada şirketin 1,5 milyar dolarlık BTC almasında payı olmadığını belirtse de bu yatırım şu an şirketin en kazançlı adımlarından birisi olarak görülüyor. Tesla’nın Bitcoin Yatırımı, 1 Yıllık Kazancını Geçti Wedbush Securities tarafından yapılan açıklamaya göre Tesla şimdiden söz
Teslanin-Bitcoin-BTC-Alimi-1-Yillik-Arac-Satisindan-Daha-Cok.jpg

 

Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) açıklamalarından çok, şirketi Tesla’nın Bitcoin alımı konuşuldu. Elon Musk daha sonra yaptığı açıklamada şirketin 1,5 milyar dolarlık BTC almasında payı olmadığını belirtse de bu yatırım şu an şirketin en kazançlı adımlarından birisi olarak görülüyor.

Tesla’nın Bitcoin Yatırımı, 1 Yıllık Kazancını Geçti

Wedbush Securities tarafından yapılan açıklamaya göre Tesla şimdiden söz konusu BTC yatırımından 1 milyar dolara yakın gelir elde etti. Aslında lider kripto para birimine yapılan yatırım, Tesla’nın bütün bir yıl boyunca yaptığı araç satışlarından elde ettiği kazancı bile katladı.

Hesaplamalarımza göre Tesla’nın geçtiğimiz ay boyunca yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık kazanç elde ettiğini düşünüyoruz. Bunu daha net ortaya koymak için Tesla’nın aslında 2020 yılında yaptığı bütün elektrikli araç satışlarından elde ettiği kazançtan daha fazlasını BTC yatırımından elde ettiği söylenebilir.”

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 57.100 dolardan işlem görüyor ve Tesla’nın alım açıklamasından beri %57 değerlendi. Ancak Tesla’nın alım yaptığını açıkladığı tarihteki fiyattan değil, 33.000 dolara yakın bir fiyattan BTC almış olabileceği konuşuluyor.

Elon Musk veya Tesla tarafından net bir açıklama yapılmasa da şirketin 40.000 doları altı bir fiyattan alım yaptığı düşünülmekte. Tam olarak bu açıklama sonrası Tesla hisselerinde aynı Grayscale hisselerindeki gibi bir artış yaşanması ise şaşırtıcı olmadı.

Tesla hisselerinin değeri ise 2020 yılından beri koronavirüs salgınına rağmen %800 arttı ve rekor kırdı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment