Square’den Teşvik Paketi! 5 Milyon Dolarlık Bitcoin Fonu Kurdu!

Square’den Teşvik Paketi! 5 Milyon Dolarlık Bitcoin Fonu Kurdu!

Bitcoin
Haziran 9, 2021 tarafından kointas
14
ABD California merkezli dijital ödeme şirketi Square, bugün yaptığı açıklamada yeni bir Bitcoin fonu kurduklarını söyledi. Square’nin oluşturduğu fon, Bitcoin bağış programının bir parçası olarak ırk eşitliği prensibi ile hareket edecek. Kurulan Bitcoin fonunun amacının siyahi insanları kripto paralara ve Bitcoin’e teşvik etmek olduğu açıklandı. Bu fon Square şirketinin kurumsal hazinesinden ve  Bitcoin yatırımından kazandığı
Squareden-Tesvik-Paketi-5-Milyon-Dolarlik-Bitcoin-Fonu-Kurdu.png

ABD California merkezli dijital ödeme şirketi Square, bugün yaptığı açıklamada yeni bir Bitcoin fonu kurduklarını söyledi.

Square’nin oluşturduğu fon, Bitcoin bağış programının bir parçası olarak ırk eşitliği prensibi ile hareket edecek.

Kurulan Bitcoin fonunun amacının siyahi insanları kripto paralara ve Bitcoin’e teşvik etmek olduğu açıklandı.

Bu fon Square şirketinin kurumsal hazinesinden ve  Bitcoin yatırımından kazandığı kar ile finanse edilecek.

Square’nin başlattığı programın hedefleri arasında azınlıklara ait küçük işletmelere finansal yardımda bulunmak ve kripto paralara ve diğer dijital teknolojilere erişimlerini kolaylaştırmak da bulunuyor. Bu amaçlar için 100 milyon dolarlık bağış yapmayı düşünen Square’nin 5 milyon dolarlık Bitcoin fonu da bunun bir parçası.

Square yaptığı açıklamada başlattıkları programın banka hesabı olmayanlardan, hiç kredi kullanmamış olanlara, bankalara sınırlı erişim olan yerlerde yaşayan insanlardan, tarih boyunca sınıfsal ayrıma maruz kalmış insanlara kripto para ve Bitcoin’e erişimlerine yardımcı olacağını söyledi.

Ayrılan fon önümüzdeki birkaç yıl içerisinde her üç ayda bir dağıtılacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment