Square Daha Fazla Bitcoin (BTC) Almayı Düşünmüyor! “Karbon Ayak İzi Tartışılmalı”

Square Daha Fazla Bitcoin (BTC) Almayı Düşünmüyor! “Karbon Ayak İzi Tartışılmalı”

Bitcoin
Mayıs 14, 2021 tarafından kointas
15
Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey’in şirketi Square; daha fazla Bitcoin satın alma planlarının olmadığını açıkladı. Square’nin baş yatırım sorumlusu Amrita Ahuja Financial News’e verdiği röportajda: “Şu anda başka alımlar yapmak için herhangi bir planımız yok. Bu noktada, nerede olduğumuzu hazine açısından yeniden değerlendirecek bir planımız yok.” Square ilk olarak ekim ayında daha
Square-Daha-Fazla-Bitcoin-BTC-Almayi-Dusunmuyor-Karbon-Ayak-Izi.jpg

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey’in şirketi Square; daha fazla Bitcoin satın alma planlarının olmadığını açıkladı.

Square’nin baş yatırım sorumlusu Amrita Ahuja Financial News’e verdiği röportajda:

“Şu anda başka alımlar yapmak için herhangi bir planımız yok. Bu noktada, nerede olduğumuzu hazine açısından yeniden değerlendirecek bir planımız yok.”

Square ilk olarak ekim ayında daha sonra şubat ayında toplam 220 milyon dolarlık Bitcoin aldığını duyurmuştu. Şirketin aldığı Bitcoinler toplam varlıklarının % 5’ini oluşturuyor.

Ancak şirket mayıs ayında yaptığı açıklamada Bitcoin yatırımlarından 20 milyon dolar zarar ettiğini belirtti.

Şirket aldığı Bitcoin’lerden zarar etmiş olsa da, Square’nin ödeme uygulaması 2021 yılının ilk çeyreğinde yaptığı Bitcoin satışlarından 3.5 milyar dolarlık gelir elde etti.

Elon Musk’ın Bitcoin madencilerinin temiz enerji kullanmadığına ilişkin eleştirileri gündemi meşgul ederken bu konuda bir yorum da şirketin yatırım sorumlusu Ahuja’dan geldi.

“Yenilenebilir enerjilerin ve temiz enerjinin genel olarak blok zincirinin daha büyük bir parçası haline gelmesi gerekiyor. Bu konuda bazı soru işaretleri var. Bitcoin ağının genel olarak karbon ayak izini ele almamız ve tartışmamız gerekiyor.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment