Son Dakika: Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Kripto Para Atılımı!

Son Dakika: Twitter CEO’su Jack Dorsey’den Kripto Para Atılımı!

Bitcoin
Haziran 4, 2021 tarafından kointas
13
Kripto para piyasasında bugünün erken saatlerinde yaşanan Elon Musk, etkisinin ardından Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından kripto paralarla ilgili sevindirici bir haber geldi. San Francisco merkezli Amerikan finansal hizmetler ve dijital ödeme şirketi olan Square’in kurucu ortaklarından biri olan Dorsey, şirketin bir Bitcoin (BTC) donanım cüzdanı yapmayı düşündüğünü tweetledi. Square is considering making a hardware
Son-Dakika-Twitter-CEOsu-Jack-Dorseyden-Kripto-Para-Atilimi.jpg

Kripto para piyasasında bugünün erken saatlerinde yaşanan Elon Musk, etkisinin ardından Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından kripto paralarla ilgili sevindirici bir haber geldi.

San Francisco merkezli Amerikan finansal hizmetler ve dijital ödeme şirketi olan Square’in kurucu ortaklarından biri olan Dorsey, şirketin bir Bitcoin (BTC) donanım cüzdanı yapmayı düşündüğünü tweetledi.

Bu düşüncenin gerçekleşmesi halinde yazılımdan donanım tasarımına kadar tamamen açık bir şekilde ve toplulukla iş birliği içinde oluşturacaklarını dile getiren CEO, bu düşünceyi doğru yoldan başlatmak istedikleri için yol gösterici bazı ilkelerini paylaştı.

“Bitcoin (BTC) Herkes İçindir”

Bu yoldaki ilk ilkelerini açıklamaya “Bitcoin (BTC) herkes içindir.” şeklinde başlayan Dorsey, küresel pazara gözetimsiz bir çözüm getiren kapsayıcı bir ürün geliştirmenin Square için önemli olduğu üzerine duruyor.

Dorsey, Twitter ve Square üzerindeki başarıları açısından “Bizi buraya getiren herkese çok saygılar” şeklinde devam eden ilk maddeyi “Önümüzdeki 100 milyon kişiye gözetimsiz bir çözüm bulmanın önündeki en büyük engeller nelerdir?” diyerek bitiriyor.

Son olarak bu tweetin ardından Bitcoin (BTC) 37.000 dolar üzerine atılım yaptı. Şimdilik bir plan olan bu atılımın gerçekleşmesi halinde genel itibariyle kripto paraları olumlu yönde etkileyeceği düşünülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment