Son Dakika! Tesla, Bitcoin (BTC) İle Araç Satışını Durdurdu! “Bu Kripto Paralara Yöneleceğiz”

Son Dakika! Tesla, Bitcoin (BTC) İle Araç Satışını Durdurdu! “Bu Kripto Paralara Yöneleceğiz”

Bitcoin
Mayıs 12, 2021 tarafından kointas
22
Elon Musk kısa süre önce attığı twitte Tesla’nın Bitcoin ile araç satışını durduğunu söyledi. Musk buna gerekçe olarak Bitcoin madenciliği için kullanılan enerji tüketiminden duydukları endişeleri dile getirdi. Tesla’nın Bitcoin’lerini satmayacağını belirten Musk, BTC madenciliği daha temiz bir enerji kullanımına geçtiğinde bu kararı değiştirebileceklerini belirtti. Tesla & Bitcoin pic.twitter.com/YSswJmVZhP — Elon Musk (@elonmusk) May 12,
Elon-Musk-Bitcoin-ve-Ethereum-Yuksek-Gorunuyor-Dedi-BTC-Dusmani.jpg

Elon Musk kısa süre önce attığı twitte Tesla’nın Bitcoin ile araç satışını durduğunu söyledi.

Musk buna gerekçe olarak Bitcoin madenciliği için kullanılan enerji tüketiminden duydukları endişeleri dile getirdi.

Tesla’nın Bitcoin’lerini satmayacağını belirten Musk, BTC madenciliği daha temiz bir enerji kullanımına geçtiğinde bu kararı değiştirebileceklerini belirtti.

Tesla, Bitcoin kullanarak araç alımlarını askıya aldı. Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların hızla artan kullanımından, özellikle de herhangi bir yakıtın en kötü emisyonuna sahip olan kömürden endişe duyuyoruz.

Kripto para biriminin birçok düzeyde gelecek vaat eden bir fikir olduğuna inanıyoruz. Ancak bunun çevre için büyük bir bedeli olamaz.

Tesla, herhangi bir Bitcoin satmayacak ve madencilik daha sürdürülebilir enerjiye geçer geçmez bunu işlemler için kullanmayı planlıyoruz. Bitcoin’in enerjisinin / işleminin % 1’inden daha azını kullanan diğer kripto para birimlerine de bakıyoruz.

Musk’ın paylaşımı sonrası Bitcoin 52.000$’a kadar geri çekildi.

Musk’ın paylaşımından Tesla’nın daha az enerji tüketen kripto paralara yöneleceği anlaşılıyor. Bu sırada yatırımcılar enerji dostu kripto paraları araştırmaya başladı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment