Son Dakika: SEC Elon Musk Hakkında İnceleme Başlattı! Gerekçe: “Dogecoin”

Son Dakika: SEC Elon Musk Hakkında İnceleme Başlattı! Gerekçe: “Dogecoin”

Bitcoin
Şubat 25, 2021 tarafından kointas
11
Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da sosyal medyada bir iddia hızla yayıldı.
Elon-Musk-Bitcoin-ve-Ethereum-Yuksek-Gorunuyor-Dedi-BTC-Dusmani.jpg

İddiaya göre SEC Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili paylaşımlarıyla piyasayı manipüle ettiği gerekçesiyle hakkında inceleme başlattı.

Bildiğiniz üzere yaratıcısı tarafından şaka coini olarak çıkarılan ve uzun yıllardır herhangi bir ciddi değeri olmadan piyasada var olan Dogecoin Elon Musk’ın favorileri arasında.

Musk’ın paylaşımları sonrası yıldızı parlayan Dogecoin uzun süredir kripto para dünyasının gündeminde. Son olarak 1 gün önce Dogecoin ile paylaşımda bulunan Musk yine onu pumplamayı başarmıştı.

Musk’ın Dogecoin ile ilgili twit attığı zamanlarda marketin büyük bölümü oraya yöneldiği için diğer kripto paralarda da dalgalanmalar görülebiliyor. Bu durumdan rahatsız olan birçok kripto para yatırımcısı Elon Musk’ı piyasaların dengesini bozmak ve Dogecoin’i manipüle etmekle suçluyordu.

Yukarıda aktarılan paylaşıma göre Musk’ın Dogecoin paylaşımları SEC’in de radarına takıldı. Bu konuda SEC’ten resmi bir açıklama gelmedi. SEC’in başlattığı inceleme bir şikayet üzerine mi başladı yoksa resen mi başladı henüz bilinmiyor.

Elon Musk SEC ile ilk defa karşı karşıya gelmiyor. Daha önce de SEC ile karşı karşıya gelen Musk SEC ile bir anlaşmaya varmış ve twitlerinin Tesla Yönetim Kurulunun onayı alındıktan sonra paylaşılması konusunda anlaşmıştı. Musk bu anlaşmaya hiçbir zaman uymadı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Bitcoin’de 2020’de başlayan ralli bir çok analistin önceden tahmin edemeyeceği noktalara ulaştı.

Add a comment