Son Dakika! SEC Bitcoin (BTC) Konusunda Yine Uyardı! “Gözümüz Üstünüzde”

Son Dakika! SEC Bitcoin (BTC) Konusunda Yine Uyardı! “Gözümüz Üstünüzde”

Bitcoin
Mayıs 11, 2021 tarafından kointas
19
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yatırım yönetimi bölümü kısa süre önce Bitcoin’e yatırım yapan yatırım şirketi fonlarına ilişkin bir uyarı metni yayınladı. Uyarıda şu ifadeler kullanıldı: “Yatırım Yönetimi Bölümü, aşağıda tartışıldığı gibi, Bitcoin vadeli işlem piyasasına maruz kalan bir yatırım fonuna yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılar, fonun risk durumunu, yatırımcının kendi risk toleransını
SEC-VanEckin-Bitcoin-BTC-ETF-Basvurusunu-Yayinladi-Geri-Sayim-Basladi.jpg

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yatırım yönetimi bölümü kısa süre önce Bitcoin’e yatırım yapan yatırım şirketi fonlarına ilişkin bir uyarı metni yayınladı.

Uyarıda şu ifadeler kullanıldı:

“Yatırım Yönetimi Bölümü, aşağıda tartışıldığı gibi, Bitcoin vadeli işlem piyasasına maruz kalan bir yatırım fonuna yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılar, fonun risk durumunu, yatırımcının kendi risk toleransını ve tüm yatırımlarda olduğu gibi yatırımcı kaybı olasılığını bilmelidir. Bunların yanı sıra yatırımcılar Bitcoin’in vadeli işlem piyasası aracılığıyla riske girmek de dahil olmak üzere son derece spekülatif bir yatırım olduğunu anlamalıdır.

Yatırımcılar, Bitcoin ve Bitcoin vadeli işlem piyasasının oynaklığını ve Bitcoin pazarındaki dolandırıcılık veya manipülasyon potansiyelini göz önünde bulundurmalıdır.

Herhangi bir fon yatırımında olduğu gibi, yatırımcılar bir yatırım yapmadan önce aldıkları risk düzeyine ve alabilecekleri risk düzeyine odaklanmalıdır.”

Yatırım Yönetimi Bölümünden yapılan uyarıda Bitcoin’e maruziyet sunan yatırım şirketlerinin yükümlülükleri ve dikkat etmeleri gereken hususlar açıklanarak, SEC’in her hareketlerini izlediği vurgulandı.

“Yatırım Yönetimi Bölümü bu tür yatırım fonlarının ve yatırım danışmanlarının Yatırım Şirketi Yasası ve bunun kapsamındaki kurallar ile diğer federal menkul kıymetler yasalarına sürekli uyumunu yakından izleyecek ve değerlendirecektir. Yatırımcının korunması ve bu fonların kurallara uyumlu hareket ettiğine ilişkin değerlendirmeler en önemli önceliğimizdir.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment