Son Dakika! Okex’in Yuan Paritesini Kaldıracağı İddia Edildi, Bitcoin Düştü!

Son Dakika! Okex’in Yuan Paritesini Kaldıracağı İddia Edildi, Bitcoin Düştü!

Bitcoin
Mayıs 23, 2021 tarafından kointas
18
Çinli borsaların Yuan paritelerini kaldıracağına ilişkin iddialar Bitcoin’deki düşüşü tetikledi. Çinli gazeteci Colin Wu, Okex’in kendi kripto parası olan OKB Coin‘deki OKB/RMB (Çin yuanı) ticaretinin 24 Mayıs’ta durduracağı açıklamasında bulundu. One of China’s largest exchanges, OKEx stated that it will stop OKB’s fiat currency (RMB) trading at 14:00 on May 24. OKB is OKEx’s platform
Bitcoin-BTC-Sert-Dustu-Bu-Soylenti-Dususu-Tetiklemis-Olabilir.jpg

Çinli borsaların Yuan paritelerini kaldıracağına ilişkin iddialar Bitcoin’deki düşüşü tetikledi.

Çinli gazeteci Colin Wu, Okex’in kendi kripto parası olan OKB Coin‘deki OKB/RMB (Çin yuanı) ticaretinin 24 Mayıs’ta durduracağı açıklamasında bulundu.

Çinli hükümet yetkililerinin Bitcoin madenciliği ve dijital yuana ilişkin açıklamaları ne yazık ki marketi vurmaya devam ediyor.

Çinin major borsalarından Huobi ve Okex ile ilgili ortaya atılan iddialar yatırımcıların korku seviyesini yükseltiyor. Bu korku markete satış olarak yansıyor.

Okex ile ilgili haberin yayılmasından çok kısa bir süre sonra Bitcoin yüzde 8’lik bir düşüş yaşadı. Zaten aşırı korkunun hakim olduğu piyasada olumsuz her haber yeni bir satış dalgasını tetikliyor.

Coin Wu, Çinli yatırımcıların kripto paralarını fiat para birimlerine çeviremeyeceklerinden dolayı derin endişe taşıdığını ve satışların temelinde bu korkunun yer aldığını ifade etti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment