Son Dakika! MicroStrategy 1 Milyar Dolar Değerine Bitcoin (BTC) Aldı!

Son Dakika! MicroStrategy 1 Milyar Dolar Değerine Bitcoin (BTC) Aldı!

Bitcoin
Şubat 24, 2021 tarafından kointas
24
  Bitcoin’de hafta başından itibaren devam eden satışlar yatırımcıların moralini bozsa da kurumsal şirketlerden iyi haberler gelmeye devam ediyor. Yakın bir tarihte MicroStrategy’nin 1 milyar dolar değerinde Bitcoin alacağını paylaşmıştık. Aradan uzun bir süre geçmeden güzel haber geldi. Şirket Ceo’su Micheal Saylor twitırdan yaptığı duyuruda şirketin 52765$ ortalama fiyat ile 1 milyar dolar değerinde 19452
MicroStrategynin-600-Milyon-Dolarlik-Hamlesi-Bitcoinde-Rekoru-Getirdi.jpg

 

Bitcoin’de hafta başından itibaren devam eden satışlar yatırımcıların moralini bozsa da kurumsal şirketlerden iyi haberler gelmeye devam ediyor.

Yakın bir tarihte MicroStrategy’nin 1 milyar dolar değerinde Bitcoin alacağını paylaşmıştık.

Aradan uzun bir süre geçmeden güzel haber geldi. Şirket Ceo’su Micheal Saylor twitırdan yaptığı duyuruda şirketin 52765$ ortalama fiyat ile 1 milyar dolar değerinde 19452 Bitcoin aldığını açıklandı.

Bu alımla birlikte şirketin elinde tuttuğu Bitcoin miktarı 90531 BTC’ye çıktı.

Bitcoin’de yeniden 50.000$ seviyelerine inilmesiyle kurumsal alımların hızlandığını görüyoruz. Dünde Square’nin 170 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklamıştık. Şirketlerin bu yüklü alımlarının 50.000$ üzerinde olması ise dikkat çekici.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’deki bu fiyatlamanın daha da ilerilere gideceğini düşündükleri için birçok yatırımcıya yüksek gelen mevcut fiyatlardan alım yapmaya devam ediyorlar.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment