Son Dakika! İran Bitcoin ve Kripto Para Madenciliğini Yasakladı!

Son Dakika! İran Bitcoin ve Kripto Para Madenciliğini Yasakladı!

Bitcoin
Mayıs 26, 2021 tarafından kointas
17
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Bitcoin ve kripto para madenciliğinin 22 Eylül’e kadar yasaklandığını söyledi. IRAN’S ROUHANI: CRYPTOCURRENCY MINING IN IRAN BANNED UNTIL SEPT 22 — Breaking Market News (@breakingmkts) May 26, 2021 İran yakın bir tarihte madencilik şirketlerine lisans vermeye başlamıştı. ABD’nin ambargolarını delmek için Bitcoin’i ve kripto para madenciliğini bir alternatif olarak gören İran’ın bu
Son-Dakika-Iran-Bitcoin-ve-Kripto-Para-Madenciligini-Yasakladi.jpeg

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Bitcoin ve kripto para madenciliğinin 22 Eylül’e kadar yasaklandığını söyledi.

İran yakın bir tarihte madencilik şirketlerine lisans vermeye başlamıştı. ABD’nin ambargolarını delmek için Bitcoin’i ve kripto para madenciliğini bir alternatif olarak gören İran’ın bu hamlesinin nedeni şimdilik bilinmiyor.

Cambridge Alternative Finance Center’ın verilerine göre İran kripto para madenciliğine sahip ülkeler arasında 6. sırada. İran’ın küresel madencilikteki payının yüzde 3.82 olduğu biliniyor.

Geçtiğimiz hafta Çin’den gelen uyarıların ardından Bitcoin madencileri ve yatırımcıları tedirgin olmuştu. Bu konuda bir hamle de İran’dan geldi. Ancak İran yasağının belirli bir süreyle sınırlı olduğu görülüyor.

İran’da bir süredir görülen elektrik kesintilerinin kripto para madencilerinden kaynaklandığı ifade ediliyordu. İran kısa bir süre önce de kripto para madenciliğinde ev elektriği kullanımını yasaklamıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment