Son Dakika: Goldman Sachs Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Hizmetini Yeniden Başlatıyor!

Son Dakika: Goldman Sachs Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Hizmetini Yeniden Başlatıyor!

Bitcoin
Mart 1, 2021 tarafından kointas
26
Kurumsal şirketlerin Bitcoin’e olan ilgisine karşılıksız kalamayan Goldman Sachs Kripto para alım satım hizmetini yeniden başlatıyor. Reuteurs’ın özel haberine göre, Goldman Sachs gelecek haftadan itibaren müşterileri için Bitcoin vadeli işlemlerini başlatacak. Bu daha fazla kurumsal yatırımcının Bitcoin’e maruz kalacağı anlamına geliyor. Goldman Sachs will start trading #Bitcoin futures for their clients next week. — Documenting
Son-Dakika-Goldman-Sachs-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Para-Hizmetini.jpg

Kurumsal şirketlerin Bitcoin’e olan ilgisine karşılıksız kalamayan Goldman Sachs Kripto para alım satım hizmetini yeniden başlatıyor.

Reuteurs’ın özel haberine göre, Goldman Sachs gelecek haftadan itibaren müşterileri için Bitcoin vadeli işlemlerini başlatacak. Bu daha fazla kurumsal yatırımcının Bitcoin’e maruz kalacağı anlamına geliyor.

Kripto para ticareti bankanın “küresel piyasalar bölümü” tarafından organize edilecek. Oluşturulacak ticaret masası alım-satımın yanı sıra, blockchain teknolojisi ve merkez bankalarının çıkaracağı dijital para birimlerini içeren projelerle de ilgilenecek.

Goldman Sachs 2018 yılında da benzer bir girişimde bulunmuş ve kurumsal yatırımcılara Bitcoin maruziyeti sunmak için ticaret masası oluşturmuştu. O tarihlerde çöken Bitcoin fiyatı ile birlikte kurumsal ilgi azaldı ve ticaret masası kapatıldı.

O tarihlerden sonra Bitcoin ve kripto para birimlerinin altyapısı güçlendi. CME’de dahil olmak üzere birçok yerleşik finans kurumunda kabul gören kripto para piyasası olgunlaştı. Kurumsal benimsemenin yeniden arttığını gören Goldman Sachs pastadan pay almak için yeniden oyuna dahil oldu.

Tesla’nın Bitcoin hamlesinden sonra birçok şirket bilançosuna Bitcoin eklemeyi düşünmeye başladı. Bitcoin’in ana akım olma yolundaki basamakları hızlı çıkışı ABD’nin köklü bankalarının da dikkatini çekti.

Goldman Sachs’ın hamlesinin Bitcoin’e ve kripto paralara yönelik kurumsal benimsemeyi büyük oranda artıracağı düşünülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment