Son Dakika! FED’den Dijital Dolar ve Kripto Para Açıklaması!

Son Dakika! FED’den Dijital Dolar ve Kripto Para Açıklaması!

Bitcoin
Mayıs 20, 2021 tarafından kointas
13
Fed başkanı Powell’den Merkez Bankası tarafından çıkarılacak dijital para birimlerine ilişkin açıklama geldi. Buna göre Fed, bu yaz Merkez Bankası Dijital para birimi üzerine bir rapor yayınlayacak ve kamuoyunun görüşlerini alacak. Powell, Fed’in CBDC (merkez bankası dijital para birimleri) çalışmalarında ilerleyip ilerlemeyeceğine henüz karar vermediğini ifade etti. Fed’e göre buradaki en önemli husus CBDC’lerin mevcut
Son-Dakika-FEDden-Dijital-Dolar-ve-Kripto-Para-Aciklamasi.jpg

Fed başkanı Powell’den Merkez Bankası tarafından çıkarılacak dijital para birimlerine ilişkin açıklama geldi.

Buna göre Fed, bu yaz Merkez Bankası Dijital para birimi üzerine bir rapor yayınlayacak ve kamuoyunun görüşlerini alacak.

Powell, Fed’in CBDC (merkez bankası dijital para birimleri) çalışmalarında ilerleyip ilerlemeyeceğine henüz karar vermediğini ifade etti. Fed’e göre buradaki en önemli husus CBDC’lerin mevcut bankacılık sistemine nasıl entegre olacağı. Bu konu CBDC’leri tartışırken gündemi en çok meşgul eden konu olacak.

Powell önceki açıklamalarında dijital dolar çalışmaları konusunda aceleci olmayacaklarını ifade etmişti.

Kripto para birimleri ile ilgili de konuşan Powell önceki açıklamalarına paralel olarak “kripto para birimleri hızlı değer değişiklikleri nedeniyle ödeme aracı olarak kullanılmayacaktır.” dedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment