Son Dakika! Çin’in Bitcoin Tedbirlerine İlişkin İlk Taslak Yayınlandı! İşte O 8 Madde!

Son Dakika! Çin’in Bitcoin Tedbirlerine İlişkin İlk Taslak Yayınlandı! İşte O 8 Madde!

Bitcoin
Mayıs 25, 2021 tarafından kointas
19
Çin Hükümetinden Bitcoin madenciliğine yönelik gelen açıklamaların ardından ilk duyuru Çin’in İç Moğolistan Bölgesi’nden geldi. İç Moğolistan Özerk Bölgesi Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından Bitcoin madenciliğine  ilişkin 8 Önlem ve Ceza yayınlanarak bu konuda halkın görüşleri talep edildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Devlet Konseyi Finansal İstikrar Geliştirme Komitesinin 51. toplantısına göre, Bitcoin madenciliği ve
Cinin-Yeni-Enerji-Politikalari-Bitcoin-BTC-Madenciligine-Zarar-Verebilir.jpg

Çin Hükümetinden Bitcoin madenciliğine yönelik gelen açıklamaların ardından ilk duyuru Çin’in İç Moğolistan Bölgesi’nden geldi.

İç Moğolistan Özerk Bölgesi Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından Bitcoin madenciliğine  ilişkin 8 Önlem ve Ceza yayınlanarak bu konuda halkın görüşleri talep edildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Devlet Konseyi Finansal İstikrar Geliştirme Komitesinin 51. toplantısına göre, Bitcoin madenciliği ve ticaret faaliyetlerinin düzenlenmesi gerekliliklerine karşı, bir dizi koruma hedefi öngörülmüştür. Enerji tüketiminin kontrol altına alınmasını sağlamak için “İç Moğolistan Özerk Bölgesi ” bunları sıkı bir şekilde uygulayacaktır.

On beş “para birimi madenciliği” baskı ve cezaların güçlendirilmesi, uzun vadeli bir denetim mekanizması oluşturulması, piyasa düzeninin sürdürülmesi, büyük veri endüstrisi ortamı ve finansal risklerin önlenmesi için “İç Moğolistan Özerk Bölgesi Geliştirme ve Reform Komisyonu, Sanal Parayı Kararlı Şekilde Parçalama ve Cezalandırma” Madencilik Davranışları için sekiz önlem hazırladı. Bu önlemler şimdi kamuoyunun yorumlarına açık.”

Halkın fikrinin sorulduğu 8 önlem için katılım tarihleri 25 Mayıs ve 1 Haziran olarak belirlendi.

İşte 8 önlem:

1- Sanal para birimine güç desteği sağlayan işletmelerden, Çin Halk Cumhuriyeti tarafından getirilen enerji tasarrufu yasalarına aykırı olarak hareket edenler bundan sorumlu tutulmalıdır.

2- Büyük veri merkezleri, bulut bilişim şirketleri ve diğer kuruluşlar sanal para birimi madenciliği yapıyorsa yetkili makam çeşitli politikaları iptal edebilecektir.

3-“Çin Halk Cumhuriyeti Telekomünikasyon Yönetmeliklerinin” ilgili hükümlerine uygun olarak kurulan telekomünikasyon şirketleri ve internet şirketlerinin sanal para birimi madenciliği yapıyorsa, yetkili makam katma değerli telekomünikasyon iş lisansını iptal edecektir.

4-İnternet kafelerin ve diğer kuruluşlar sanal para birimi madenciliği yapıyorsa, yetkili makam yasa ve yönetmeliklere uygun olarak düzeltme için işi askıya alacaktır.

5-“Çin Halk Cumhuriyeti Ceza Yasası” ve diğer ilgili düzenlemelere uygun olarak, güç kaynaklarına onay almadan özel olarak erişen sanal para madenciliği projeleri gibi kuruluşlar yasadışı elektrik hırsızlığı yargı organlarına yönlendirilecektir.

6-  İşletmeler ve bireyler, sanal para veya diğer yasadışı faaliyetler üzerinden kara para aklama yaptıklarında, “Çin Halk Cumhuriyeti Ceza Yasası” uyarınca  adli makamlara yönlendirilecektir.

7- İşletmelerin, bireylerin ve diğer kuruluşların yasa dışı para toplama için sanal para kullandıklarında, bunlar “Yasadışı Kaynak Yaratmanın Önlenmesi ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelikler” ve diğer hükümler uyarınca kesinlikle yetkili makam tarafından ele alınacaktır.

8- Sanal para birimi madenciliği yapan şirketler ve personel, ilgili yönetmelik hükümlerince kara listeye alınır. Sanal para birimi madenciliği yapanlara kolaylık ve koruma sağlayan kamu görevlileri hakkında soruştuma başlatılır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment