Son Dakika! Bill Gates’den Bitcoin (BTC) Açıklaması; “Bitcoin’de Kısa Değilim”

Son Dakika! Bill Gates’den Bitcoin (BTC) Açıklaması; “Bitcoin’de Kısa Değilim”

Bitcoin
Şubat 18, 2021 tarafından kointas
28
  Bitcoin ABD’de ana akım olma yolunda ilerlerken Bitcoin’e yönelik bir açıklama da Microsoft’un sahibi Bill Gates’den geldi. Ünlü milyarder CNBC’de katıldığı SquawkBox isimli programda konuştu. Bitcoin’e ilişkin görüşleri sorulan Gates, Bitcoin sahibi olmadığı söyledi. “I don’t own #Bitcoin. I’m not short Bitcoin,” says @BillGates. “I do think moving money into a more digital form
Son-Dakika-Bill-Gatesden-Bitcoin-BTC-Aciklamasi-Bitcoinde-Kisa-Degilim.jpg

 

Bitcoin ABD’de ana akım olma yolunda ilerlerken Bitcoin’e yönelik bir açıklama da Microsoft’un sahibi Bill Gates’den geldi.

Ünlü milyarder CNBC’de katıldığı SquawkBox isimli programda konuştu. Bitcoin’e ilişkin görüşleri sorulan Gates, Bitcoin sahibi olmadığı söyledi.

Bitcoin sahibi olmasa da ona tarafsız bir gözle yaklaştığını ifade eden Gates, aynı zamanda Bitcoin’de “short” (düşüş yönlü) pozisyonu olmadığını belirtti.

Dijital paralara yönelik Gate Vakfı’nın çalışmalar yürüttüğünü aktaran Gates; “Parayı daha dijital bir forma taşımak ve işlem maliyetlerini düşürmenin, Gates Vakfı’nın hali hazırda gelişmekte olan ülkelerde yaptığı bir şey olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Reddit’in GameStop olayları ile ilgilide konuşan Gates, insanlar bunu bir kumar oyunu sanıyor diyerek SEC’e çağrıda bulundu.

“SEC’in buna bakması gerekiyor çünkü biz borsayı sadece kumarhane benzeri bir rol üstlenen organizma olarak düşünmüyoruz”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment