SON DAKİKA: Beklenen Oldu ve El Salvador, Bitcoin (BTC) Yasasını Onayladı

SON DAKİKA: Beklenen Oldu ve El Salvador, Bitcoin (BTC) Yasasını Onayladı

Bitcoin
Haziran 9, 2021 tarafından kointas
18
El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından hafta sonuna duyurulan yasa tasarısı resmen kabul edildi. Bitcoin‘in (BTC) dolaşımdaki itibari para gibi muamele görmesini sağlayacak olan yasa tasarısı, dün gece meclise sunulmutu ve bunun 84 oyun 60’ını aldığı görülüyor. Tasarı, Resmi Gazete’de yayınlanmasından 90 gün sonra aktif olacak. Bukele, Bitcoin’i Kabul Ettirdi! Bukele, konu hakkında yayımladığı
SON-DAKIKA-Beklenen-Oldu-ve-El-Salvador-Bitcoin-BTC-Yasasini.jpeg

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından hafta sonuna duyurulan yasa tasarısı resmen kabul edildi. Bitcoin‘in (BTC) dolaşımdaki itibari para gibi muamele görmesini sağlayacak olan yasa tasarısı, dün gece meclise sunulmutu ve bunun 84 oyun 60’ını aldığı görülüyor. Tasarı, Resmi Gazete’de yayınlanmasından 90 gün sonra aktif olacak.

Bukele, Bitcoin’i Kabul Ettirdi!

Bukele, konu hakkında yayımladığı gönderisinde tasarının resmen kabul edildiğini vurguladı. Ülkede ABD dolarına ek olarak Bitcoin’in de resmi para birimi olarak kabul görmesi, büyük bir devri başlatabilir. Bitcoin’in kullanımında ise yüksek işlem ücretlerinden kurtulmak için Lightning ödeme uygulaması Strike’dan faydalanılacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment