Son Dakika! ABD’li Bitcoin (BTC) Borsası Coinbase SEC’ten Onay Aldı

Son Dakika! ABD’li Bitcoin (BTC) Borsası Coinbase SEC’ten Onay Aldı

Bitcoin
Şubat 25, 2021 tarafından kointas
27
ABD’nin en büyük borsası Coinbase halka arz için SEC’e müracaat etmiş ve bazı belgeler sunmuştu.
Son-Dakika-ABDli-Bitcoin-BTC-Borsasi-Coinbase-SECten-Onay-Aldi.jpg

Coinbase’in SEC’e sunduğu S-1 belgeleri bugün yayınlandı. Bu durum belgelerin SEC’ten onay aldığı anlamına geliyor. Bu sayede Coinbase’in doğrudan listelenme ile ilgili önü açılmış oldu.

Yaklaşık 7 ay süren bir çalışmanın ardından ilk resmi prosedür geçilmiş oldu. Geçtiğimiz ay Coinbase’in halka arz için doğrudan listelenme yöntemini seçtiğini ve bunun faydalarını aktarmıştık.

Aralık ayında SEC’e gönderilen S-1 belgelerinde Coinbase’in finansal performansına ilişkin detaylı raporlar bulunuyor. Bu raporlar bu yayınlama ile ilk defa ortaya çıkmış oldu. Ortaya çıkan belgelerde borsanın 2020 yılı karı 1.1 milyar dolar olarak açıklandı.

Coinbase’in bu girişimi bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor. Zira ilk defa bir Bitcoin ve kripto para borsası ABD’nin önde gelen finans piyasalarında halka arz olacak.

Coinbase’in önceki açıklamaları;

“Coinbase Global, Inc. bugün, A Sınıfı adi hisse senetlerinin önerilen doğrudan listelenmesi uyarınca halka açık bir şirket olma niyetini açıkladı. Bu tür önerilen listelemenin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (“SEC”) ile Form S-1’e ilişkin bir kayıt bildirimine uygun olması beklenmektedir. Coinbase Global, Inc. daha önce 17 Aralık 2020’de SEC ile Form S-1’de bir taslak kayıt beyanı sunduğunu duyurmuştu. S-1 Formunun, SEC’in piyasa ve diğer koşullara bağlı olarak inceleme sürecini tamamladıktan sonra yürürlüğe girmesi beklenmektedir.”

Bugün yayınlanan S-1 formuyla SEC’te incelemenin tamamlandığı ve Coinbase’in doğrudan halka arzına SEC tarafından onay verildiği anlaşıldı.

Haberin duyulmasının ardından Bitcoin yeniden 52.000$ seviyelerine çıktı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment